Rugsėjo 19 d., 15:00 val., „Celtnieks“ stadionas, Daugpilis
AtlantasMedia

19 rugsėjo 14, Šeštadienis 09:11

„Atlantas“ neprilygo „Sūduvai“

A lygos 23-iojo turo rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ namuose priėmė šalies čempionus - Marijampolės Sūduvą“. Svečiai dar pirmojo kėlinio metu spėjo tris kartus pasiųsti kamuolį į atlantiečių vartus, o nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui į savo sąskaitą įsirašė užtikrintą pergalę rezultatu 4:0 (3:0).

Pirmasis kėlinys tapo „Sūduvos“ saugo Pauliaus Golubicko benefisu. 22 min. šis futbolininkas išvedė savo komandą į priekį po Renano Oliveiros perdavimo, o 27 min. rezultatą padvigubino, kai sulaukė kamuolio iš Mihreto Topčagičiaus.

20-metis prisidėjo ir prie trečiojo marijampoliečių taiklaus smūgio. 37 min. jau po paties P. Golubicko perdavimo įvartį pelnė Josipas Tadičius.

Iki pertraukos „Sūduva“ galėjo pasižymėti dar keletą kartų, tačiau čempionų žaidėjams trūko tikslumo arba „Atlantą“ gelbėjo vartininkas Lukas Paukštė.

Klaipėdiečiai pirmajame kėlinyje galėjo pasižymėti po tolimo Tado Labuko smūgio, bet patikimai sužaidė savo vartus apgynęs Ivanas Kardumas.

Antrajame kėlinyje žaidimo braižas nesikeitė – „Sūduva“ nuolat atakavo, o „Atlantas“ gynėsi.

Ketvirtą kartą šeimininkų gynybą marijampoliečiai pralaužė 63 min. sau būdingu stiliumi po kampinio – Andro Švrljugos pasiųstą kamuolį galva į vartus įmušė Semiras Kerla.

Per likusį rungtynių laiką „Sūduva“ nepasinaudojo dar keletu progų pasižymėti, o klaipėdiečiams keleto savo pavojingų atakų užbaigti smūgiais į vartus nepavyko.

Artimiausias rungtynes „Sūduva“ žais rugsėjo 17 d. 18.30 val. namie su Vilniaus „Žalgiriu“. Tai bus „SHARP LFF taurės“ turnyro pusfinalio mūšis dėl  kelialapio į finalą.

„Atlantas“ į aikštę sugrįš rugsėjo 25-ąją, kai per A lygos 25 turo mačą Vilniuje susitiks taip pat su „Žalgiriu“.

Klaipėdos „Atlantui“ šiame sezone dar nepavyko iškovoti taškų rungtyniaujant su šalies čempione Marijampolės „Sūduva“, tačiau uostamiesčio ekipa jau šį penktadienį turės galimybę pakeisti šią statistiką.

„Visi žinome, kaip marijampoliečiai pasirodė Europos lygos atrankoje, bet turime išeiti į aikštę ir atiduodi visas jėgas. „Sūduva“ į A lygos kovas grįžta po ilgos pertraukos, pastaruoju metu jiems teko ne tik daug žaisti su stipriais varžovais Europoje, bet ir daug keliauti, todėl varžovai gali būti šiek tiek pavargę. Žinoma, mes turime nuostolių, keli startinės sudėties žaidėjai bus priversti praleisti rungtynes dėl geltonų kortelių, tačiau tie, kurie žais, turi padaryti viską, kad rezultatas būtų teigiamas“, - sakė „Atlanto“ saugas Titas Vitukynas.

Šiame sezone prie uostamiesčio prisijungęs saugas vilkėdamas „Atlanto“ marškinėlius A lygoje jau sužaidė 17 rungtynių, per kurias du kartus pasiuntė kamuolį į varžovų vartus bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Praėjusiame sezone futbolininkas atstovavo Alytaus „Dainavos ekipai, kurioje rungtyniavo ir dabar „Sūduvos“ marškinėlius vilkintis Paulius Golubickas.

„Paulius yra aukšto lygio žaidėjas. Jis labai mėgsta žaisti su kamuoliu, todėl negalime suteikti jam daug laisvės ir turime neleisti lengvai priimti kamuolių. Jeigu leisime jam pajusti rungtynių ritmą, jis tikrai pridarys mums problemų, skirstys kamuolius į aikštės kraštus, ieškos galimybių sukurti pavojingas progas savo komandos draugams arba pasižymėti pats. Žinome jo galimybes, todėl viena iš mūsų užduočių bus neleisti jam daryti to, ką jis moka geriausiai“, - teigė būsimą varžovą gerai pažįstantis „Atlanto“ futbolininkas.

T. Vitukynas pasidžiaugė, kad uostamiesčio ekipos žaidimas vis gerėja, tačiau teigė, jog svarbiausia yra iškovoti taškus:

„Žaidžiame gerą futbolą, tačiau vis pritrūksta šiek tiek sėkmės. Kiekvienoje dvikovoje atiduodame visą širdį, todėl ir rungtyniaujant prieš „Sūduvą“ koncentracija bus maksimali. Norime savo sąskaitą papildyti taškais, todėl padarysime viską, kad tai įvyktų jau šiame ture

Dvikova tarp  „Atlanto“ ir  „Sūduvos“ vyks jau šį penktadienį, rugsėjo 13 dieną. Rungtynių Klaipėdos miesto centriniame stadione pradžia - 19:00 valandą.

Bilietus į rungtynes galėsite įsigyti stadiono kasoje, kuri bus atidaryta likus vienai valandai iki dvikovos pradžios. Bilietų kaina - 4 eurai. Moksleiviams bei studentams, pateikus pažymėjimą, įėjimas - nemokamas!

Klaipėdos  „Atlanto“ futbolo klubas sveikina moksleivius bei studentus su prasidėjusiais naujais mokslo metais ir linki ne tik naujų žinių, bet ir įspūdžių!

Norėdami prisidėti prie to, kad įspūdžių būtų daugiau, sveikindami moksleivius norime padovanoti galimybę šiek tiek pailsėti nuo mokslų ir pradėti savaitgalį sportiškai.

Jau šį penktadienį, rugsėjo 13 dieną„Atlantas“ Klaipėdos miesto centriniame stadione susitiks su Lietuvos čempionais, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkais.

Kviečiame moksleivius bei studentus rungtynes stebėti NEMOKAMAI! Atvykę į stadioną prie įėjimo pateikite moksleivio arba studento pažymėjimą ir palaikykite Klaipėdos komandą!

Rungtynių pradžia - 19:00 valandą!

Pradėkite naujus mokslo metus su futbolu! Susitinkame stadione!

Po trumpos pertraukos į šalies stadionus vėl grįžta A lygos čempionato kovos. 23-ojo turo rungtynėse Klaipėdos  „Atlanto“ laukia rimtas jėgų išbandymas - į uostamiestį atvyksta savo pasirodymą Europos lygos atrankoje baigusi Marijampolės  „Sūduva“.

Marijampoliečiams iki galimybės žaisti Europos lygos grupių etape trūko labai nedaug - atkrintamojo etapo rungtynėse bendru rezultatu 4:2 nusileista Budapešto „Ferencvaros“ ekipai iš Vengrijos.

„Sūduva“ puikiai pasirodė Europos lygos atrankoje ir, manau, į A lygos kovas grįš su ta pačia gera energija bei nusiteikimu. Stebėjau marijampoliečių kovas tarptautinėje arenoje, tikrai džiugu matyti tokius Lietuvos klubų pasirodymus. Tačiau, nors ir visi linkėjome  „Sūduvai“ sėkmės Europoje, penktadienį kovosime dėl pergalės ir trijų taškų“, - sakė anksčiau Marijampolės ekipos garbę gynęs, o dabar  „Atlanto“ marškinėlius vikintis gynėjas Marius Činikas.

Šiame sezone ekipos tarpusavyje jau sužaidė trejas rungtynes - visose iš jų pergales šventė marijampoliečiai. M. Činiko teigimu, atlantiečių ir šįkart laukia labai sunki dvikova, kurioje reikės išlaikyti drausmę gynyboje bei stengtis išnaudoti savas galimybes prie varžovų vartų.

„Marijampoliečių treneris Vladimiras Čeburinas tikrai neleis savo komandai atsipalaiduoti ir jie į šias rungtynes žiūrės labai rimtai. Jie turi tik vieną tikslą - tapti čempionais, todėl mes turime sužaisti idealias rungtynes, jei norime iškovoti pergalę. Gerbiame varžovus, bet tikrai jų nebijome. Norime mesti rimtą iššūkį šalies čempionams“, - teigė futbolininkas.

M. Činikas mano, kad svarbiu faktoriumi šioje dvikovoje gali tapti ir namų aikštės pranašumas bei triukšmingas sirgalių palaikymas:

„Sirgalių palaikymas tikrai prideda papildomų jėgų, todėl tikimės, kad klaipėdiečiai gausiai susirinks į stadioną ir užpildys tribūnas. Manau, kad laukia tikrai geros rungtynės“

19 rugsėjo 07, Šeštadienis 14:13

„Atlantas“ ir „Liepaja“ išsiskyrė taikiai

Klaipėdos „Atlanto“ komanda, naudodamasi rinktinių pertrauka, šeštadienį sužaidė kontrolines rungtynes. Uostamiesčio ekipa namuose priėmė svečius iš Latvijos - „Liepaja“ futbolininkus.

Dvikovą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, o jau ketvirtąją rungtynių minutę progą pasižymėti turėjo Darvydas Šernas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Tačiau dešimtąją minutę tas pats D. Šernas po puikaus Mariaus Cocirlos perdavimo iš aikštės gilumos iššoko vienas prieš varžovų vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Svečiai iš Liepojos po praleisto įvarčio ėmė kiek aktyviau kurti progas atlantiečių aikštės pusėje, tačiau patikimai žaidę gynėjai bei vartininkas Lukas Paukštė neleido varžovams pasižymėti.

36-ąją dvikovos minutę galimybę padvigubinti skirtumą turėjo Jose Carrionas, kuris po puikios atakos dešiniuoju kraštu atsidūrė baudos aikštelėje, tačiau jo smūgį iš maždaug dešimties metrų atrėmė varžovų vartus gynęs buvęs atlantietis Krišjanis Zviedris.

Po kelių akimirkų savo meistriškumą buvo priverstas demonstruoti ir L. Paukštė, kuris varžovo galva smūgiuota kamuolį nukreipė už galinės linijos. Tačiau kėlinio pabaigoje svečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą. Po standartinės situacijos kamuolys buvo pasiųstas į baudos aikštelę ir varžovai iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Prieš antrąjį kėlinį abi ekipos atliko nemažai keitimų. „Atlanto“ gretose į aikštę žengė septyni futbolininkai, dvikovą pradėję ant atsarginių suolo.

Atlantiečiai po pertraukos pradėjo aktyviai spausti varžovus, tačiau pasižymėti - nepavyko. 55-ąją minutę netoli tikslo buvo Vilius Armanavičius, kurio maždaug iš 20-ies metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto, po kelių akimirkų puikų reidą į baudos aikštelę atliko Tadas Labukas, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai žaidęs K. Zviedris.

Likus maždaug pusvalandžiui iki dvikovos pabaigos žaidimas išsilygino. Progų pasižymėti ieškojo tiek viena, tiek kita ekipa, tačiau pasižymėti nepavyko nei aikštės šeimininkams, nei svečiams.

Klaipėdos „Atlanto“ sudėtis dvikovoje prieš „Liepaja“: Lukas Paukštė, Andrius Bartkus (46' Dimitar Petov), Tautvydas Špiegis (46' Marius Čininkas), Jose Carrion, Damir Žutič (46' Tomas Gvazdinskas), Jurica Kovačič (46' Mateo Dunič), Akinjide Idowu (46' Vilius Armanavičius), Marius Cocirla (46' Nikita Juhnevičs), Titas Vitukynas, Devids Dobrecovs, Darvydas Šernas (46' Tadas Labukas).

22-ojo turo akistatoje atlantiečiai po labai atkaklios kovos 1:0 (0:0) nusileido „Kauno Žalgirio“ futbolininkams.

Pirmasis kėlinys buvo gana nykus – abi komandos nesukūrė daug progų pasižymėti, o kamuolio kontrole ir ilgesnėmis pozicinėmis atakomis išsiskyrė tai viena, tai kita komanda.

52-ąją minutę gana ramiai besiklosčiusiose rungtynėse įvyko gana kardinalus posūkis. Antrą geltoną kortelę už pražangą prieš Danielį Romanovskį prieš save išvydo Dimitaras Petkovas, kurį teisėjas išsiuntė į rūbinę.

Nepaisant turimo kiekybinio pranašumo, „Kauno Žalgiriui“ gana sunkiai sekėsi regzti atakas. Savo meistriškumą „Atlanto“ vartininkas buvo priverstas rodyti tik kėlinio viduryje.

Lukas Paukštė atrėmė pirmąjį po keitimo aikštėje pasirodžiusio Philipo Otele bandymą bei pakartotinį Deivydo Matulevičiaus smūgį. Kitoje aikštės pusėje pavojingai iš toli smūgiavo Darvydas Šernas, bet Martynas Matuzas buvo savo vietoje.

„Atlanto“ gynyba tiek sėkmės, tiek pasiaukojančiai žaidusių gynėjų dėka laikėsi, bet įtrūko 86-ąją minutę. Jurijus Bušmanas dar kartą šiame sezone puikiai atliko baudos smūgį ir padovanojo savo komandą labai svarbią pergalę.

Prie 6 rezultatyvių perdavimų šiame sezone ukrainietis pridėjo trečią įvartį, kuris leido 36 taškus „Kauno Žalgiriui“ tašku aplenkti maču mažiau sužaidusius Vilniaus „Riterius“ bei pakilti į trečią turnyro lentelės vietą.

„Atlantas“ su 19 taškų žengia šeštoje pozicijoje.

Lietuvos futbolo A lygoje praėjusią savaitę buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales iškovojo Panevėžio ir Klaipėdos klubai.

Aukštyn. 20-ajame ture „Panevėžys“ pirmą kartą išsaugojo savo vartus „sausus“, o 21-ajame – pirmą sykį nukovė oponentą iš pirmojo čempionato ketverto. Per pastarąsias penkerias rungtynes net 13 taškų iškovoję pirmenybių debiutantai namuose 4:2 patiesė Vilniaus „Riterius“ ir turnyro lentelėje nuo trečią poziciją užimančio varžovo atsilieka 9 taškais.

Produktyvumas. Dvikovoje su „Riteriais“ Rafaelis Ledesma į kovą buvo mestas 68-ąją minutę, tačiau per trumpą laiką labai svariai prisidėjo prie pergalės. 36-erių veteranas atliko rezultatyvų perdavimą Vytui Gašpuičiui, o pridėto laiko metu pats meistriškai išpildė baudos smūgį ir džiaugėsi ketvirtuoju įvarčiu šiame sezone. Be to, brazilas keturis kartus asistavo komandos draugams ir tai yra geriausias rezultatas ekipoje.

Nusivylimas. „Riteriai“ dar sykį neatrodė prasčiau negu varžovai, tačiau neišnaudotos progos, neužtikrintas vartininko žaidimas ir klaidos baudos aikštelėje privertė strategą Albertą Rybaką tik konstatuoti, jog klubas tokių susitikimų pralaimėti negali. „Tokias rungtynes reikia laimėti ir tą padaryti užtikrintai. Tokios rungtynės treneriui yra skausmas. Turint progų ir didelį kamuolio kontrolės pranašumą, komentuoti labai sunku. Kalti visi, aš taip pat“, – teigė futbolo specialistas iš Baltarusijos.

Nesėkmės. Čempionato autsaiderė „Palanga“ 21-ajame ture namuose 0:2 nusileido Klaipėdos „Atlantui“ ir tai buvo jau 16-asis ekipos pralaimėjimas šiame sezone. Maža to, palangiškiai antrame mače iš eilės nerealizavo 11 metrų baudinio ir, sukūrę nemažai progų pasižymėti, vėl liko be taškų. „Palanga“ artimiausiu metu aplenks iš pirmenybių pasitraukusį Kauno „Stumbrą“, tačiau nuo šeštoje vietoje žengiančio „Atlanto“ yra atsiliekama jau 6 taškais.

Didvyris. Klaipėdos klubo pergalė Palangoje būtų sunkiai įsivaizduojama be puikaus vartininko Luko Paukštės pasirodymo. 20-metis vartų sargas atrėmė antrą šiame sezone baudinį ir dar ne sykį gelbėjo komandą sudėtingose situacijose. „Lukas Paukštė buvo geriausias rungtynių žaidėjas, baudos aikštelės karalius, koks ir turi būti vartininkas“, – futbolininką po sėkmingų rungtynių gyrė strategas Viktoras Dobrecovas.

Taurė. Šią savaitę trys A lygos klubai sužais „SHARP LFF taurės“ ketvirtfinalio rungtynes. Vilniaus „Žalgiris“ susigrums išvykoje su Kėdainių „Nevėžiu“, „Kauno Žalgiris“ Gargžduose kovos su vietos „Banga“, o „Palanga“ vyks į Telšius, kur jų laukia „Džiugo“ egzaminas. Marijampolės „Sūduvos“ ir „Panevėžio“ dvikova nukelta į rugsėjo mėnesį.

19 rugpjūčio 25, Sekmadienis 17:56

Palangoje iškovota labai svarbi pergalė

Labai svarbią pergalę Lietuvos futbolo A lygoje iškovojo Klaipėdos „Atlanto“ ekipa.

Uostamiesčio vienuolikė po atkaklios kovos 21-ojo turo Pajūrio derbyje rezultatu 2:0 (0:0) nugalėjo pirmenybių autsaiderę „Palangą“ bei sustiprino savo pozicijas šeštoje turnyro lentelės vietoje

Rungtynių pradžia šeimininkams galėjo susiklostyti kur kas sėkmingiau – buvo praleista puiki proga išsiveržti į priekį

Lukas Paukštė baudos aikštelėje nuvertė Tadą Eliošių, tad rungtynėms teisėjavęs Gediminas Mažeika skyrė 11 metrų baudinį. Jo realizuoti stojo „Palangos“ kapitonas Sergejus Mošnikovas, tačiau jo smūgį atrėmė L. Paukštė.

Tai buvo antrasis „Atlanto“ vartininko atremtas baudinys šiame sezone, o „Palanga“ tokios progos pasižymėti nerealizavo antrą kartą iš eilės.

54-ąją minutę identiška situacija buvo toje pačioje aikštės pusėje, tačiau šeimininkams ji baigėsi nesėkmingai. Darvydas Šernas stojo prie 11 metrų atžymos ir užtikrintai įsirašė į savo sąskaitą penktą įvartį šiame sezone.

Gana neblogai atrodžiusi „Palanga“ porą sykių buvo arti išlyginamojo įvarčio. Pačioje susitikimo pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs Dominykas Jakočiūnas smūgiavo pavojingai, bet savo vietoje ir vėl buvo L. Paukštė.

Ketvirtą pridėto laiko minutę „Atlantas“ nurūko į greitą ataką. Nors du kartus šeimininkų vartų sargas Jacksonas Da Cruzas puikiai gelbėjo savo komandą, tačiau trečiuoju bandymu po keitimo į kovą mestas Devidas Dobrecovas tiksliai smūgiavo iš arti bei įtvirtino svarbią Klaipėdos klubo pergalę.

Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių jau prisijungė dar vienas naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.

19-os metų saugas praėjusiame sezone priklausė aukščiausioje Kroatijos lygoje rungtyniavusiai Zagrebo „Lokomotiva“ ekipai, tačiau buvo paskolintas antrame pagal pajėgumą čempionate kovojusiam Zagrebo „Špansko“ klubui.

Birželio mėnesį, pasibaigus kontraktui su „Lokomotiva“ ekipa, perspektyvų futbolininką į savo gretas pasikvietė Rygos „RFS“, treniruojama Valdo Dambrausko. Mateo Duničius Latvijos sostinėje praleido du mėnesius, o dabar, klubo sprendimu, buvo išsiųstas rungtyniauti į uostamiestį.

„Rygos ekipoje rungtyniauja Edvinas Girdvainis, kuris tikrai daug pasakojo apie Lietuvos futbolą ir „Atlanto“ klubą. Jis puikiai atsiliepė apie šią komandą, sakė, kad čia yra ne vienas gero lygio futbolininkas. Rygos komandos treneris Valdas Dambrauskas taip pat sakė, kad ši vieta bus puiki stotelė mano tobulėjimui. „Atlanto“ gretose rungtyniauja ir labai geras mano draugas - Jurica Kovačičius. Su juo pažįstami esame jau ne vienerius metus. Nors pastaruoju metu komanda sirgalių pergalėmis ir nedžiugina, tačiau mačiau keletą rungtynių - ekipai trūksta labai nedaug, tik truputėlio sėkmės. Labai tikiuosi, kad galėsiu padėti komandai likusioje sezono dalyje dar ne vieną kartą nudžiuginti sirgalius pergalėmis.“,- sakė uostamiesčio ekipos naujokas.

M. Duničius vilkės 77-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Futbolininkas debiutuoti A lygoje galės jau šį sekamdienį, 21-ojo turo dvikovoje tarp „Atlanto“ ir „Palangos“ ekipai.

19 rugpjūčio 19, Pirmadienis 12:03

„Atlantas“ nusileido „Panevėžiui“

A lygos 20-ojo turo rungtynėse Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai namuose priėmė turnyrinės lentelės kaimynus - „Panevėžio“ ekipą. Pergalę rezultatu 2:0 šventė svečiai.

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė aštresnėmis atakomis. „Panevėžio“ puolėjas Sebastianas Vasquezas smūgiavo pro šalį, netrukus tuo pačiu atsakė Darvydas Šernas. 19-ąją minutę vėl atakos smaigalyje atsidūrė S. Vasquezas, mušęs greta virpsto.

Pirmojo kėlinio viduryje „Atlantas“ perėmė iniciatyvą ir susikūrė puikias progas išsiveržti į priekį. Tito Vitukyno smūgį atrėmė Rafaelis Broetto, kiek vėliau varžovus už grubią klaidą vos nenubaudė daug problemų varžovams kėlęs Bonfilscalebas Bimenyimana.

Gana netikėtai, 44-ąją susitikimo minutę, krito pirmasis mačo įvartis ir jį pelnė blankiau atrodęs „Panevėžys“. Jonas Skinderis atliko tolimą smūgį iš toli, kamuolys kliudė Dimitaro Petkovo galvą ir, suklaidinęs vartininką Luką Paukštę, atsidūrė vartų tinkle.

Dar vienas smūgis atlantiečiams buvo suduotas po pertraukos. 47-ąją minutę „Panevėžio“ saugas Tautvydas Eliošius surengė puikų reidą, savo kelyje suklaidino kelis varžovus bei puikiai smūgiavo pažeme.

Po praleisto įvarčio „Atlantui“ perimti iniciatyvą pavyko tik mačui artėjant į pabaigą. Itin solidžias rungtynes sužaidęs R. Broetto ir nukraujavusi „Panevėžio“ gynybos linija padarė viską, kad šiame mače nepraleistų įvarčio.

Susitikimo pabaigoje svečiai galėjo pelnyti trečią įvartį, bet nuo S. Vasquezo smūgio „Atlantą“ išgelbėjo L. Paukštė, o puolėjas Patrikas Bordonas apmaudžiai nepataikė į kamuolį.

Šeimininkų gretose šiame mače debiutavo legionierius iš Rumunijos Marius Cocirla, o nugalėtojų komandoje pirmą sykį A lygoje pasirodė gynėjas Tomas Kačerauskas.