„Atlanto“ ir „Sūduvos“ susitikimas baigėsi kovingomis lygiosiomis

14 rugpjūčio 16, Šeštadienis 03:00
Dviejų Lietuvos futbolo A lygos čempionato turnyrinės rikiuotės kaimynų – Klaipėdos „Atlanto“ ir Marijampolės „Sūduvos“ nuožmi kova nepaskelbė nugalėtojo – 2:2.
Pirmąjį kėlinį, per kurį lijo stiprus lietus, svečiai laimėjo 2:0. Po pertraukos klaipėdiečiai sugebėję išlyginti rezultatą, galėjo net išplėšti pergalę.
Aktyviau rungtynes pradėjo šeimininkai, tačiau pirmasis pavojingas momentas buvo sukurtas prie jų vartų. Laimė, vienas prieš vartininką Mantą Galdiką iššokęs varžovų puolėjas Tomas Radzinevičius šovė virš vartų. Netrukus atsakomojo išpuolio metu „Sūduvos“ vartininko Džiugo Bartkaus budrumą patikrino uostamiesčio ekipos saugas Gerardas Žukauskas.
Dar po minutės už galvos vėl stvėrėsi T.Radzinevičius, po tikslaus Valentino Baranovskio perdavimo nesugebėjęs nuginkluoti M.Galdiko. Klaipėdietis šuoliu pasiekė kamuolį ir numušė į kampinį.
Progų neišnaudojusiems suvalkiečiams padėjo patys „Atlanto“ futbolininkai. 16-ąją min. po marijampoliečių pakelto kampinio kamuolį į savo vartus galva nukreipė uostamiesčio ekipos legionierius Antonas Jemelinas. Nors Rolandas Baravykas išmušė kamuolį, tačiau už galinės linijos buvęs teisėjas įžvelgė, kad jis kirto vartų liniją.
Svečiai tuo nepasitenkino – jie ir toliau energingai atakavo, turėjo keletą progų padidinti skirtumą. Ir jiems tai pavyko artėjant pertraukai. 44-ąją min. po kampinio smūgiu galva antrą įvartį įmušė „Sūduvos“ legionierius Maximilianas Ugge.
Pailsėję futbolininkai tęsė nuožmią kovą įmirkusioje aikštėje. Iš pradžių už tolimą smūgį aplodismentų sulaukė klaipėdiečių gynėjas R.Baravykas, o po keleto minučių V.Baranovskis galėjo dar labiau padidinti skirtumą. Varžovų žaidėjo smūgiuotas kamuolys prašvilpė greta vartų.
64-ąją min. atsakomąja dovana žiūrovus nudžiugino suvalkiečiai, po kampinio nesugebėję išmušti kamuolio toliau nuo savųjų vartų. Po keleto epizodų kamuolį „Sūduvos“ vartų tinklą taikliai sukirto lyg ištaisydamas savo klaidą A.Jemelinas.
Įvartis suteikė papildomų jėgų šeimininkams, ėmusiems šturmuoti marijampoliečių vartus. 67-ąją min. iš 20 metrų ryžęsis smūgiuoti Marius Papšys užklupo svečių vartininką nepasirengusį – 2:2.
Klaipėdiečių saugas galėjo tapti varžybų herojumi, jei po baudos smūgio, kamuolys trečią kartą būtų suspurdėjęs varžovų stačiakampyje. Tačiau 87-ąją min. puikiai atliktą M.Papšio smūgį įspūdingu šuoliu atrėmė D.Bartkus.
Netrukus po pakelto kampinio progą pasižymėti turėjo „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis. Į vartus nugarą buvęs klaipėdietis smūgiavo netaikliai.
„Tikėjausi, kad rungtynes pradėjusius draugus pakeisiantys futbolininkai sustiprins žaidimą. Taip ir buvo, – po rungtynių sakė „Atlanto“ vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija. – Tačiau nesitikėjome, kad po pirmojo kėlinio mes būsime atsilikę 0:2. Dėkingas vyrams, kad jie išsigelbėjo nuo pralaimėjimo ir net galėjo laimėti. Jie parodė, kad turi charakterį, kurio trūko varžybose Vilniuje su „Žalgiriu“.

„Atlantas“ – „Sūduva“ 2:2 (0:2)

Įvarčiai:
16 min. A.Jemelinas („Atlantas“; į savo vartus)                0:1
44 min. M.Ugge („Sūduva“)                                            0:2
64 min. A.Jemelinas („Atlantas“)                                     1:2
67 min. M.Papšys („Atlantas“)                                         2:2

„Atlantas“: M.Galdikas, R.Baravykas, A.Jemelinas, K.Gnedojus (64 min. įspėtas), A.Jokšas (85 min. įspėtas), Z.Jesipovas (nuo 81 min. K.Laukžemis), A.Bartkus, D.Navikas (nuo 62 min. O.Verbickas), G.Žukauskas, M.Papšys, M.Maksimovas (nuo 53 min. E.Razulis).