Mūšyje dėl bronzos – „Atlanto“ triumfas

Mūšyje dėl bronzos – „Atlanto“ triumfas
15 lapkričio 28, Šeštadienis 02:00

Uostamiesčio „Atlantui“ antrus metus iš eilės Lietuvos futbolo A lygos čempionate pavyko iškovoti bronzos medalius. Lemiamose varžybose dėl 3-iosios vietos klaipėdiečiai namie 2:1 palaužė Marijampolės „Sūduvą“.
Pirmąjį kėlinį taikliai smūgiavo Andrius Bartkus. Svečiai rezultatą 58-ąją min. išlygino 11 m baudiniu. „Atlanto“ vartininkui Mariui Adamoniui atremti smūgį vilčių nepaliko Nerminas Jamakas.
Lemiamą, pergalingą įvartį, 86-ąją min. įmušė klaipėdiečių saugas Maksimas Maksimovas.
Beje, ir praėjusiais metais klaipėdiečiai į Pakruojo „Kruojos“ vartus pasiuntė kamuolį, atnešusį bronzos medalius, tą pačią – 86-ą minutę.
Rungtynės prasidėjo atkakliomis dvikovomis, tačiau be pavojingesnių momentų. Gausiai susirinkę uostamiesčio futbolo aistruoliai, įpusėjus kėliniui, turėjo stvertis už širdžių, nes suvalkiečiai surengė keletą grėsmingų išpuolių. Po vieno iš jų, kamuolys atsitrenkė į „Atlanto“ vartų skersinį. Tiesa, Tomo Radzinevičiaus smūgiui galva buvo pasirengęs klaipėdiečių vartininkas Marius Adamonis.
Kai atrodė, kad po pirmojo kėlinio švieslentėje švytės nuliai, kamuolys įskriejo į svečių vartus. Per pridėtą laiką galva kamuolį į bendrapavardžio Džiugo Bartkaus vartus, po Ovidijaus Verbicko perdavimo, nukreipė „Atlanto“ kapitonas A. Bartkus.
Antrosios dalies pradžioje vėl vyko kova aikštės viduryje. 58-ąją min. Klaipėdos stadione tarsi trenkė žaibas iš giedro dangaus – į „Atlanto“ vartus buvo skirtas 11 m baudinys. Pavojingai į baudos aikštelę įsiveržusį buvusį „Atlanto“ saugą Ernestą Veliulį pargriovė Kazimieras Gnedojus. 11 metrų baudinį smūgiuoti buvo patikėtas N. Jamakui. „Atlanto“ vartininkų treneriui Antonui Savčenkovui tai buvo netikėtas varžovų sprendimas, nes šis „Sūduvos“ žaidėjas dar nebuvo smūgiavęs nuo 11 m žymės.
Saugas taikliai kirto. Vos antrą kartą „Atlanto“ vartus ginusiam 18-mečiui M. Adamoniui atremti smūgį buvo beviltiška.
Ir taip daug jėgų kovai atidavusiems klaipėdiečiams, teko savyje ieškoti papildomų resursų.
Tačiau laikas bėgo, o „Sūduvos“ baudos aikštelėje buvo palyginti ramu. Išskyrus 67-ąją min., kai po O. Verbicko smūgio reakciją pademonstravęs D. Bartkus, atmušė kamuolį už vartų linijos.
86-oji min. tapo košmaru „Sūduvos“ legionieriui iš Italijos Maximilianui Ugge ir triumfo akimirka „Atlanto“ legionieriui iš Rusijos – M. Maksimovui. Po klaipėdiečio smūgio į svečių baudos aikštelę, atmušdamas kamuolį paslydo M. Ugge. Pirmas prie kamuolio prišokęs ir smūgiavęs M.Maksimovas, pataikė į italą. Kamuolys vėl palankiai atšoko rusui. Italas jau nebandė, nes akivaizdžiai nespėjo, blokuoti klaipėdiečio smūgį, kuriuo ir buvo pasiektas pergalingas įvartis iš maždaug 15 metrų.
Suvalkiečiai nenuleido rankų – bandė išlyginti rezultatą, kuris juos būtų tenkinęs.
88-ąją min. „Atlantą“ nuo didelių nemalonumų išgelbėjo M.Adamonis. Po Admiro Kecapo smūgio, vartų sargas sugebėjo siekti kamuolį pirštų galais, kuris atsitrenkė į virpstą.
Daugiau širdį stabdančių ir kvapą gniaužiančių momentų prie pajūrio vienuolikės vartų nebuvo sukurta. O „Atlantas“ galėjo padidinti skirtumą per pridėtą laiką, tačiau kamuolį geroje padėtyje gavęs Lukas Baranauskas sudelsė ir ataką „nužudė“.
Nuaidėjus finaliniam švilpukui, „Atlanto“ pergale džiaugėsi apie 1500 aistruolių, nepaisiusių vėsaus oro ir atėjusių į stadioną.
Po susitikimo „Atlanto“ vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija sakė, kad bronzos medalių nusipelnė abi komandos.

Gerbiamas trenerį, kokia nuomonė apie rungtynes?

Dėkoju vaikinams. Jie – šaunuoliai, tikėjo savimi, tikėjo vieni kitais. Pas mus buvo vieninga komanda. Rungtynės klostėsi sudėtingai: įmušėme, po to praleidome, vėliau radome savyje jėgų pakreipti įvykių eigą ir dar kartą įmušti. Varžybos buvo labai įtemptos ir, manau, patiko futbolo mėgėjams. Antrus metus užimame trečiąją vietą įmušdami įvartį per paskutiniąsias minutes. Buvo sunkios rungtynės. „Sūduva“ – stipri komanda. Marijampoliečiai irgi verti bronzos. Kai kuriose sporto šakose įteikiama po du šios spalvos medalius. Šiame čempionate trečiosios vietos buvo vertos dvi komandos. Tačiau šįkart bronzos medalis buvo vienas, ir jis – mūsų. Esu įsitikinęs, kad mes buvome stipresni. Noriu pasveikinti ir padėkoti sirgaliams, atėjusiems į stadioną ir palaikiusiems mus. Su pergale sveikinu visus: sirgalius, klubo vadovybę, administraciją, trenerių štabą, personalą, žaidėjus.

Pirmąjį kėlinį Olegą Dmitrijevą pakeitė Maksimas Maksimovas. Tai buvo planuotas keitimas, ar dėl traumos?

O. Dmitrijevui buvo per sunku žaisti krašto saugu. Iš jo krašto kildavo pavojai prie mūsų vartų. Nusprendėme, kad nebegalime laukti – reikia daryti žaidėjų korekcijas. Olegą pakeitęs Maksimas Maksimovas tapo puolėju, o į O. Dmitrijevo poziciją buvo pasiustas iki tol puolėju žaidęs Robertas Vėževičius. Šis žingsnis vėliau davė vaisių, kurio laukėme – M. Maksimovas įmušė įvartį. Vėliau teko dar keisti futbolininkus. Tie keitimai irgi sustiprino žaidimą.

Pirmą kartą puolėjo pozicijoje rungtynes pradėjo R. Vėževičius. Kaip vertinate jo debiutą?

Robertas žaidė kaip moka – stengėsi. Išvykus iš komandos Andrejui Paniukovui, „Atlantas“ liko be ryškaus puolėjo. Turime tikrą puolėją Luką Baranauską, tačiau jo sportinė kondicija šioje čempionato stadijoje nėra aukštame lygyje. Todėl teko bandyti R. Vėževičių.
Po to, kai Lietuvos futbolo federacijos sprendimas, įgrūdo mus į tokią situaciją, svarstome, ar verta vykti į medalių įteiktuvių iškilmes. Kai keičiamas reglamentas čempionato eigoje, vertiname tai nedraugišku aktu mūsų komandos atžvilgiu. Lietuvos futbolo federacijos Vykdomasis komitetas neturi teisės keisti pirmenybių nuostatus kai jau jos vyksta. Visi žino, kad taip negali būti, tačiau tai buvo atlikta.
Leisiu sau pajuokauti, kad sezono pabaigtuvėse būtų malonu pažiūrėti, kaip gerbiamas Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras įteikdamas medinį medalį „Sūduvos“ prezidentui ponui Vidmantui Murauskui, tartų: „Štai jums medalis. Matote, kaip jums padėjau visą sezoną. Net medalį pagaminau. Saugokite jį. Ketvirta vieta – jūsų“. O V. Murauskas sakytų: „Nereikia man padėti“. Tuomet ateitų federacijos Vykdomojo komiteto nariai, o Stankus pasiūlytų pamėtyti V. Murauską į viršų. Tai būtų scena, kurią norėtųsi pamatyti.
Jei rimtai, tai gerbiame „Sūduvą“. Ji – gera komanda, joje geras trenerių štabas, geri žaidėjai.

Rungtynių statistika
"Atlantas" - "Sūduva" 2:1 (1:0)

Įvarčiai:               45+2 min.A.Bartkus ("Atlantas")            1:0
                             58 min. N.Jamakas ("Sūduva", iš 11 m)  1:1
                             86 min. M.Maksimovas ("Atlantas")       2:1

"Atlantas":
31. Marius Adamonis
23. Rolandas Baravykas
30. Kazimieras Gnedojus
25. Aleksejus Jepifanovas
18. Andrius Jokšas
99. Olegas Dmitrijevas (nuo 36 min. 7.Maksimas Maksimovas)
6. Andrius Bartkus
20. Dovydas Norvilas
17. Markas Beneta (nuo 81 min. 14. Skirmantas Rakauskas)
74. Ovidijus Verbickas
32. Robertas Vėževičius (nuo 77 min. 21. Lukas Baranauskas)

Skaityti 2767 kartai
Klaipedos Savivaldybe
Impuls Logo
4LIFE
UAB
Auto Logo
Klaipėdos universitetinė ligoninė
SKALBYKLA RASA
Litmontažas
Laluna
Atviraklaipeda.lt Vertical
TLSC
Technoarka