Kaune nugalėta Jonavos „Lietavos“ vienuolikė

16 kovo 20, Sekmadienis 02:00

Klaipėdos „Atlantas“ išplėšė pergalę 1:0 Kaune vykusiose Lietuvos SMScredit.lt A lygos futbolo čempionato ketvirtojo turo rungtynėse su debiutante Jonavos „Lietava“.
Tris taškus atnešusį įvartį 82-ąją min.pasiekė Abdoulas Sylla.
Prieš susitikimą uostamiesčio vienuolikėje, palyginti su praėjusiomis rungtynėmis, buvo pakeisti du futbolininkai.
Dėl raudonos kortelės praleidęs 3-iąjį turą, į pagrindinį vienuoliktuką grįžo Aleksas Jepifanovas. Pirmą kartą rungtynes nuo pirmųjų minučių pradėjęs Olegas Dmitrijevas pakeitė dėl sužeistos rankos negalėjusi žaisti Marių Papšį.
Jau 2-ąją min. klaipėdiečiai leido smūgiuoti pernai „Atlante“ buvusiam Dominykui Galkevičiui. Laimė, klaipėdiečių vartininkas Povilas Valinčius atrėmė kamuolį į kampinį.
Pirmą progą pasiekti įvartį uostamiesčio futbolininkai sukūrė 7-ąją min. Po to, kai iš aikštės krašto O.Dmitrijevas atliko baudos smūgį šeimininkų vartų link, galva kamuolį į „Lietavos“ vartus galėjo nukreipti Kazimieras Gnedojus. Tačiau „Atlanto“ gynėjas nerealizavo progos.
Aktyviai žaidę Jonavos futbolininkai po keturių minučių rado spragą svečių gynyboje. Tačiau vienas prieš P.Valinčių iššokęs Laurynas Stonkus nesugebėjo pergudrauti „Atlanto“ vartininko.
Įpusėjus kėliniui klaipėdiečiams pavyko perimti iniciatyvą. Jie ėmė nuolat grasinti „Lietuvos“ vartams, bet kamuolys tarsi užkeiktas nenorėjo skrieti į varžovų vartų tinklą.
43-iąją min. po susitrenkimo su „Lietavos“ vartininku Giedriumi Kvedaru, sunkią traumą patyrė A.Bartkus. Vietoje jo aikštėje pasirodė Maksimas Maksimovas, o „Atlanto“ kapitonas neštuvais buvo išneštas į patalpas.
Paskutinę kėlinio minutę šimtaprocentinę progą pasiekti įvartį turėjo „Atlanto“ legionierius Abdoulas Sylla, tačiau būdamas vienas prieš vartininką, juodaodis puolėjas nesugebėjo taikliai spirti – pataikė į G.Kvedarą.
50-ąją min. po pakelto kampinio prie „Lietavos“ vartų vėl pasižymėti galėjo A.Sylla. Jo spirtą kamuolį sugavo varžovų vartininkas.
Po dešimties minučių gerą galimybę pasiekti įvartį turėjo Donatas Kazlauskas. „Atlanto“ saugas sudelsė, o tuo pasinaudojęs Jonavos ekipos gynėjas likvidavo pavojų.
Dar kartą „Atlanto“ aistruoliai už galvų stvėrėsi 75-ąją min., kai G.Kvedaras nepagavo kamuolį. Klaipėdiečių pasiųstą kamuolį nuo vartų, kuriose jau nebebuvo vartininko, linijos suspėjo išmušti Tomas Salamanavičius.
„Brendęs“ įvartis „prinoko“ 82-ąją min. Po puikaus Ovidijaus Verbicko perdavimo, kovodamas su varžovų gynėjais, A.Sylla nukreipė kamuolį „Lietavos“ vartus.
Per likusias minutes nei Jonavos, nei Klaipėdos futbolininkams nepavyko suregzti dar vienos rezultatyvios atakos.
Pasiekęs trečiąją pergalę „Atlantas“ turi 9 taškus, o iki šiol nesėkmių išvengusi „Lietava“, turėjo praryti pirmą pralaimėjimo piliulę.

Po rungtynių klaipėdiečių vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija pripažino, kad pergalė buvo nelengva, tačiau, anot stratego, – pelnyta.
„Laimėjome labai sunkias rungtynes. Pergalė – dėsninga, nes sukūrėme daug momentų, – teigė K.Sarsanija, pripažinęs, kad per pirmąsias minutes „Lietava“ galėjo įmušti du įvarčius. – Blogai pradėjome žaidimą. Nežinau, kodėl taip nutiko, vaikinus buvau perspėjęs. Varžovai galėjo pirmauti 2:0. Laimė, mus išgelbėjo P.Valinčius. Mums reikia geriau realizuoti progas. Panaši situacija buvo susitikime su „Uteniu“. Pasiekti įvartį reikia anksčiau, todėl būtų daug ramiau. Nerašyta futbolo taisyklė byloja, kad jei neįmuši tu, įmuš tau. Todėl bijojau, kad taip nenutiktų rungtynėse su „Lietava“, kai neišnaudojome viena po kitos trijų progų. Gerai, kad taip nenutiko.“
K.Sarsanija apgailestavo, kad sunkią traumą patyrė Andrius Bartkus. Komandos kapitonui po susidūrimo su vartininku lūžo trys šonkauliai, o vienas jų pradūrė plautį.
„Esu sukrėstas. Andrius – geras žaidėjas, geras žmogus, mūsų kapitonas. Tai mums didžiulė netektis. Visi tikimės, kad jis kuo greičiau pasveiks“, – nerimavo treneris.
A.Bartkaus pozicijoje žaidęs Ovidijus Verbickas tvirtino, kad „Lietava“ – gerai sukomplektuota, labai kovinga komanda.
„Sunkios rungtynės, kurias galime pavadinti „vieno įvarčio“ varžybomis. Varžovai galėjo įmušti – turėjo progų, galėjome ir mes įmušti. Mums pasisekė labiau, įmušėme ir laimėjome“, – lakoniškas po susitikimo buvo rezultatyvų perdavimą atlikęs O.Verbickas.

„Lietava“ – „Atlantas“ 0:1 (0:0)

Įvartis:
82 min. Abdoulas Sylla