Kauno „Žalgiris“ palaužtas 3:1

16 balandžio 02, Šeštadienis 03:00
Klaipėdos „Atlantas“ tęsia sėkmingą žygį Lietuvos SMScredit.lt A lygos futbolo čempionate. Šeštadienį 3:1 nugalėję Kauno „Žalgirį“, klaipėdiečiai iškovojo ketvirtą ir trečią iš eilės pergalę pirmenybėse.
Du įvarčius iki pertraukos įmušė Maksimas Maksimovas (9 ir 15 min.), antroje susitikimo pusėje 11 m baudinį realizavo Abdoulas Sylla (68 min.).
Kauniečiai rezultatą buvo sušvelninę 63 min. Pasižymėjo Leonidas Mušnikovas.
Nuo pirmųjų minučių Konstantino Sarsanijos kariauna užgulė Kauno pilį. Kamuolys nuolat sukiojosi prie svečių vartų. Žiūrovams neilgai reikėjo laukti rezultatyvios šturmo atakos. 9-ąją min. įspūdingai į varžovų baudos aikštelę įsiveržė Markas Beneta. Lyg slidininkas slalomo rungtyje jis pranėrė pro keletą kauniečių, tačiau tiksliai smūgiuoti jam sutrukdė Ignas Dedūra. Atšokusį kamuolį stipriu smūgiu po skersiniu pasiuntė M.Maksimovas – 1:0.
Po pasiekto įvarčio „Atlantas“ nemažino tempo. 15-ą min. Olegas Dmitrijevas taikliu perdavimu iš savo aikštės pusės, sudarė galimybę M.Maksimovui vienui vienam išbėgti prieš „Žalgirio“ vartininką Deividą Mikelionį. Rusas šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.
38-ąją min. kamuolys trečią kartą suspurdėjo laikinosios sostinės vienuolikės vartuose. Kamuolį pasiuntė Abdoulas Sylla, tačiau arbitro asistentas įžvelgė, kad juodaodis puolėjas buvo nuošalėje.
Po pertraukos rungtynės vyko pagal panašų scenarijų, koks buvo pirmajame kėlinyje. Tačiau intriga gimė 63-iąją min. po puikios kauniečių atakos, kurioje dalyvavo Andrius Velička, neseniai „Atlante“ žaidęs Rokas Krušnauskas ir L.Mušnikovas. Pastarasis futbolininkas pasiuntęs kamuolį tokia trajektorija, jog klaipėdiečių vartų sargas Povilas Valinčius buvo bejėgis jį pasiektį, sušvelnino skirtumą iki 1:2.
Laimė, žiūrovams neramu buvo vos keturias minutes. 67-ąją min. O.Dmitrijevas staigiu judesiu suklaidino jį dengusį varžovą ir pavojingai siuntė kamuolį svečių vartų link. Kamuolys pataikė kauniečių gynėjui Mantui Fridrikui į ranką taip, kad nei teisėjui, nei futbolininkams nebuvo abejonių, jog turi būti skirtas 11 m baudinys. Jį meistriškai realizavo A.Sylla – 3:1.
84-ąją min. svečiai galėjo dar kartą sugrąžinti intrigą, tačiau klaipėdiečiai sugebėjo stebuklingai apginti vartus.
Per likusias minutes abiejų ekipų futbolininkai nenuobodžiavo, rengė atakas į abi puses, tačiau pasiekti dar vieno įvarčio neįstengė.
„Atlanto“ strategas K.Sarsanija po varžybų buvo įsitikinęs, kad jo auklėtiniai nugalėjo pelnytai, tačiau neslėpė, kad po praleisto įvarčio ėmė nervintis.
„Laimė, greitai atstatėme dviejų įvarčių persvarą ir iškovojome pergalę, – pasidžiaugė treneris. – Pirmajame kėlinyje reikėjo įmušti daugiau įvarčių, todėl nebūtų reikėję jaudintis.

Atlantas“ – „Žalgiris“ 3:1 (2:0).

Įvarčiai:
9 min. Maksimas Maksimovas („Atlantas“)     1:0
15 min. Maksimas Maksimovas („Atlantas“)   2:0
63 min. Leonidas Mušnikovas („Žalgiris“)        2:1
68 min. Abdoulas Sylla („Atlantas“, iš 11 m)  3:1