Čempionas „Žalgiris“ parklupdytas 2:1

16 balandžio 06, Trečiadienis 03:00

Klaipėdos „Atlantas“ trečiadienio vakarą uostamiestyje priėmė daugkartinį Lietuvos čempioną Vilniaus „Žalgirį“.
Du įvarčiai, kritę po pertraukos, buvo mirtini pastaraisiais metais šalyje karaliaujantiems vilniečiams.
59-ąją min. klastingu smūgiu galva pasižymėjo rezultatyviausias klaipėdiečių žaidėjas Maksimas Maksimovas, 74-ąją min. po kampinio antrąjį kartą galva kamuolį svečių stačiakampį pasiuntė komandos kapitonu tapęs Kazimieras Gnedojus.
Svečiai rezultatą sušvelnino per 7-ą pridėtą minutę.
Nuo pirmųjų minučių aikštėje užvirė atkakli, žiūrovus džiuginusi kova. Du kartus kamuolys pavojingai praskriejo lygiagrečiai šeimininkų vartų.
Konstantino Sarsanijos auklėtiniai atsakė tuo pačiu. M.Maksimovas būtų pasiekęs įvartį, tačiau nuo vartų linijos kamuolį atmušė sostinės vienuolikės žaidėjas Mantas Kuklys.
Pirmoje mačo dalyje gausiai stadione susirinkę sirgaliai daug pavojingų epizodų nepamatė. Žalgiriečiai trumpos atkarpos metu kėlė tris kampinius iš eilės, po kurių šeimininkams teko gerokai paplušėti baudos aikštelėje.
Panašus rungtynių vaizdas buvo ir po pertraukos. Tribūna suūžė 59-ąją min., kai Olego Dmitrijevo nuo kampinio gairelės spirtą kamuolį į tolimąjį vartų kampą pakaušiu pasiuntė M.Maksimovas.
Įvartis suteikė papildomų jėgų klaipėdiečiams. Po dar vieno ruso smūgio tvirtovę apgynė „Žalgirio“ vartininkas Saulius Klevinskas.
Kad klaipėdiečiai gerai gynėsi, liudija ir tas faktas, jog tik įpusėjus antrajam kėliniui čempionai pirmą kartą pataikė į vartų plotą.
74-ąją min. po dar vieno O.Dmitrijevo pakelto kampinio, kamuolį į varžovų vartus nukreipė K.Gnedojus – 2:0.
Svečiams pavyko šiek tiek sugadinti stadione buvusiems žmonėms nuotaiką, kai per septintą pridėtą minutę sušvelnino skirtumą. Įvartis irgi krito po pakelto kampinio pasižymėjęs Mamadou Mbodjis.
Iškovoję penktą pergalę, klaipėdiečiai tapo SMScredit.lt A lygos čempionato vienvaldžiais lyderiais.
Klaipėdiečių treneris K.Sarsanija dėkojo auklėtiniams už pasiaukojantį žaidimą.
„Labai įtemptos rungtynės. Žaidė dvi geros komandos. Tarpsniais iniciatyvą turėjo vilniečiai, tarpsniais – mes. Pirmajame kėlinyje buvo momentas, po M.Maksimovo smūgio, kai iš tuščių vartų kamuolį išmušė „Žalgirio“ futbolininkas, – įspūdžiais apie susitikimą dalijosi strategas. – Esame fiziškai gerai pasirengę, po pertraukos mūsų komanda buvo stipresnė – įmušė du įvarčius. Kartą svečius išgelbėjo vartininkas. Apmaudu, kad praleidome įvartį septintą pridėto laiko minutę. Manau, kad pergalė pelnyta. Sveikinu žaidėjus, sirgalius, kurie šauniai palaikė komandą. Smagu žaisti esant tokiai atmosferai. Toliau čempionate bus dar įdomiau.“

Atlantas“ – „Žalgiris“ 2:1 (0:0).

Įvarčiai:
59 min. Maksimas Maksimovas („Atlantas“)  1:0
74 min. Kazimieras Gnedojus („Atlantas“)     2:0
90+7 min. Mamadou Mbodjis („Žalgiris“)       2:1