Rungtynėse su „Žalgiriu“ patirta nesėkmė

13 birželio 29, Šeštadienis 23:00
Lietuvos futbolo A lygos čempionato trečiojo rato antrąsias rungtynes Klaipėdos „Atlantas“ žaidė Vilniuje su pirmenybių lyderiu – „Žalgiriu“. Atkakli kova baigėsi šeimininkų pergale 1:0.
Lemiamas įvartis krito 74-ąją min. Jį pasiekė pirmąsias rungtynes sostinės ekipoje žaidęs Andrius Velička.
Dėl traumos į Vilnių neišvyko ne tik rezultatyviausias žaidėjas Evaldas Razulis, bet ir komandos kapitonas Andrius Jokšas, susižeidęs per paskutines dienas prieš kelionę į sostinę.
Su „Žalgiriu“ nerungtyniavo ir Andrius Bartkus. Jam buvo atlikta kirkšnies operacija. Jei per vasaros atostogas mūsų saugas neišskleis sparnų į kokį nors galingesnį klubą, rugpjūčio mėnesį tikrai žais.
Gana greitai į „Atlanto“ pagrindinį vienuoliktuką pateko naujokas Lukas Baranauskas. Alytiškis, po keleto dienų treniruočių uostamiestyje, jau susitikime su „Žalgiriu“ pasirodė nuo pirmųjų minučių.
Tiesa, jaunam puolėjui debiutas susiklostė nesėkmingai, – dėl traumos 24-ąją min. paliko aikštę.
Rungtynės prasidėjo be žvalgybos – 5-ąją min. vilnietis Kamilis Bilinskis pavojingai smūgiavo į „Atlanto“ vartus. Jis ir 9-ąją min. turėjo gerą progą pasižymėti, tačiau koją spėjo kyštelėti klaipėdiečių gynėjas Kazimieras Gnedojus.
40 min. po kampinio legionierius iš Lenkijos, laimėjęs dvikovą ore, vos nepasiuntė kamuolio į tinklą. Kamuolys praskrieji keletą centimetrų virš skersinio.
43-ąją min. „Žalgirio“ puolėjas galėjo dar sykį pasižymėti, tačiau iš palankios padėties smūgiavo netaikliai.
Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat, kaip ir baigėsi pirmasis – „Žalgirio“ atakomis. 53-ąją min. po Marko Benetos pražangos į „Atlanto“ vartus buvo skirtas 11 m baudinys. Smūgiuoti ryžęsis Pavelas Komolovas spyrė netaikliai – kamuolys praskriejo greta virpsto.
Po minutės nuo K.Gnedojaus atšokusį kamuolį vos į vartus nenukreipė K.Bilinskis.
57-ąją min. į baudos aikštelę pavojingai įsiveržė Tadas Eliošius, tačiau jo smūgį atrėmęs Armantas Vitkauskas, nukreipė kamuolį į kampinį.
Ir toliau klaipėdiečiai žaidė aktyviai, dažnai grasindami vilniečių tvirtovei.
Itin pavojinga proga prie „Atlanto“ vartų kilo 67-ąją min. Pakėlus kampinį, į uostamiesčio klubo vartus smūgiavo Algis Jankauskas. Jei ne gynėjas K.Gnedojus, išmušęs galvą kamuolį, šeimininkai tikrai būtų išsiveržę į priekį.
72-ąją min. po įspūdingo Mariaus Papšio baudos smūgio kamuolys sudrebino vilniečių skersinį. Kamuolys būtų suspurdėjęs tinkle, jei ne vartininkas A.Vitkauskas, nuo kurio rankų jis atsitrenkė į vartų metalinę konstrukciją. O atšokusį nuo skersinio kamuolį nesugebėjo nukreipti pirmasis prie jo prišokęs M.Beneta.
74-ąją min. skersuotą kamuolį pagavo, tačiau iš rankų išleido klaipėdiečių vartų sargas Mantas Galdikas. O atšokusį kamuolį į vartus taikliai spyrė neseniai aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ naujokas Andrius Velička.
Po praleisto įvarčio, Konstantino Sarsanijos auklėtiniai perėmė iniciatyvą, užgulė šeimininkų vartus. 82-ąją min. Donatas Kazlauskas vos neperėmė kamuolio ir neišlygino rezultato.
Po keturių minučių Gediminas Kruša turėjo galimybę netrukdomai smūgiuoti iš 17 metrų – kamuolys prašvilpė virš skersinio. Dar po minutės jo stiprų smūgį atrėmė gynėjas Luka Peričius.
Paskutinės minutės greitai prabėgo, po kurių nuaidėjo finalinis švilpukas, paskelbęs, kad klaipėdiečiai antrą kartą tokiu pačiu rezultatu 0:1 šiame čempionate nusileido „Žalgiriui“.