Autsaideris vėl atėmė brangius taškus

16 rugsėjo 22, Ketvirtadienis 12:48

Medalių Lietuvos futbolo A lygos čempionate siekiantys Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai prarado dar du svarbius taškus, išvykoje sužaidę lygiosiomis 1:1 su Kauno „Žalgiriu“.

Pirmenybių autsaiderių nugalėti klaipėdiečiai neįstengė antrosiose rungtynėse iš eilės. Trečiojo rato susitikimas uostamiestyje taip pat baigėsi tokiu rezultatu.

Namie žaidę kauniečiai rezultatą išlygino per pridėtą laiką, kai tiksėjo paskutiniosios 93-osios minutės sekundės. Įvartį po pakelto kampinio galva pasiekė „Žalgirio“ vartininkas Deividas Mikelionis.

Prieš metus į tuos pačius vartus buvo įmuštas analogiškas įvartis. Tąkart tai pavyko padaryti „Atlanto“ vartininkui Mindaugui Malinauskui, per pridėtą laiką taikliai smūgiavusiam į 2015-aisiais „Spyrio“ pavadinimu žaidusių kauniečių stačiakampį.

Susitikimas laikinojoje sostinėje prasidėjo abipusėmis atakomis. Jau 3-iąją min. „Žalgirio“ gynėjas Ignas Dedūra smūgiu galva pataikė kamuolį į svečių vartų skersinį.

Nenorėjo likti skolingi uostamiesčio futbolininkai, surengę ne vieną pavojingą išpuolį. Pirmajame iš jų dalyvavęs Rokas Gedminas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau spyrė netaikliai.

20-ąją min. meistriškumą demonstruoti turėjo pajūrio ekipos vartininkas Povilas Valinčius, atmušęs iš geros padėties Andrejaus Čuchlejaus smūgiuotą kamuolį.

Po minutės antrą kartą buvo patikrintas „Atlanto“ vartų skersinio tvirtumas. Po Andriaus Veličkos perdavimo, progos neišnaudojo Rokas Sikorskis.

36-ąją min. šeimininkų vartininkas D.Mikelionis paskubėjo išspirti kamuolį į priekį. Po nepavykusio smūgio kamuolį perėmę klaipėdiečiai surengė žaibišką ataką. Varžovų baudos aikštelėje klaipėdiečiai sužaidė kaip „iš natų“. Po Ovidijaus perdavimo nestipriu, tačiau taikliu smūgiu Donatas Kazlauskas išvedė „Atlantą“ į priekį – 1:0.

Po pertraukos aktyvesni buvo uostamiesčio žaidėjai. Pirmosios atakos metu į vartus nepataikė Maksimas Maksimovas. Po to pasižymėti galėjo Abdoulas Sylla, dar kartą M.Maksimovas ir D.Kazlauskas.

Baigiantis susitikimui šeimininkai siekė išgelbėti bent tašką. Puikias galimybes pasiųsti kamuolį į klaipėdiečių vartų tinklą turėjo Donatas Stulga, Andrejus Liasiukas. D.Stulgos smūgį įspūdingai atrėmė P.Valinčius, o A.Lisiukas sudelsė ir iš jo buvo atimtas kamuolys.

O rungtynių didvyriu tapęs vartininkas D.Mikelionis paskutinę mačo sekundę, kai galva pelnė įvartį, privertė komandos draugus jį vytis, o klaipėdiečius rautis plaukus.

„Atlanto“ strategas Konstantinas Sarsanija po susitikimo buvo suirzęs.

„Nepatiko žaidimas. Dar labiau nepatiko rezultatas, – niršo jis. – Blogai pradėjome varžybas. Kauniečiai per pirmas penkiolika minučių turėjo momentų, dusyk pataikė į skersinį, galėjo įmušti. Po to mes kontroliavome žaidimą ir neišnaudojome keleto progų, o mums įmušė vartininkas. Mūsų komanda jauna, todėl praranda koncentraciją. Kam paskutinėmis minutėmis bėgti į priekį, pirmauji – žaisk ramiai. Praleidžiame kažkokius įvarčius. Rugsėjis mums yra nesėkmingas. Ačiū Dievui, daugiau šį mėnesį nežaisime. Nesidžiaugėme tomis lygiosiomis, nesidžiaugiame ir šį kartą. Žinoma, tada jos nieko nelėmė, tikiuosi, šios lygiosios irgi nieko nelems. Reikia tikėtis, kad jiems šis taškas padės. Mums geriau būtų buvę paimti tris, bet visa kova dar priešakyje. Gaila, bet šiandien praktiškai baigėme kovą dėl antrosios vietos. Dėl trečiosios pozicijos kovosime.

Žalgiris“ – „Atlantas“ 1:1 (0:1)

Įvarčiai:

36 min. Donatas Kazlauskas („Atlantas“)        0:1

90+3 min. Deividass Mikelionis („Žalgiris“)     1:1