Užkeiktam rugsėjui praslinkus, spalis padovanojo pergalę prieš čempioną

16 spalio 01, Šeštadienis 22:10

Daug nesėkmingų rungtynių baigčių „Atlantui“ atnešusį rugsėjį pakeitęs spalis, jau pirmąją dieną uostamiesčio futbolo klubo gerbėjams padovanojo gražią pergalę.

Klaipėdiečiai sostinėje, antrą kartą šių metų Lietuvos SMScredit.lt A lygos pirmenybėse, palaužė daugkartinį šalies čempioną – Vilniaus „Žalgirį“.

Pergalę lėmė 84-ąją min. Ovidijaus Verbicko realizuotas 11 m baudinys, kurį uždirbo Maksimas Maksimovas.
Iki pertraukos akivaizdžiai grėsmingiau žaidė Valdo Dambrausko auklėtiniai. Per pirmąsias dvidešimt minučių vien „Atlanto“ žudikas Lietuvos futbolo taurės pusfinalio rungtynėse Andrija Kaludjerovičius du kartus galėjo pasiųsti kamuolį į svečių stačiakampio tinklą. Iš pradžių Andrius Bartkus atmušė į vartus skriejusį kamuolį, kurio pasiekti negalėjo klaipėdiečių vartininkas Povilas Valinčius, o vėliau pats tvirtovės sargas, atmušė iš arti puolėjo pasiųstą kamuolį.

Į „Atlanto“ pavojingų progų grafą pirmasis buvo įrašytas momentas, gimęs prie šeimininkų vartų pakelto kampinio. Tiesa, klaipėdiečių kapitono A.Bartkaus nestipriai smūgiuotą kamuolį, kurį sostinės ekipos vartininkas Armantas Vitkauskas tik stebėjo akimis, nesunkiai atmušė gynėjas Linas Klimavičius.

Įpusėjus kėliniui geras progas pelnyti įvartį tarp vilniečių dar turėjo Mantas Kuklys, Marija Ljujičius ir tas pats A.Kaludjerovičius.

Nesužaidus nė pusvalandžio svečių vienuolikėje buvo pakeisti futbolininkai: vietoje Skirmanto Rakausko aikštėje pasirodė Rokas Gedminas.

Baigiantis kėliniui aktyvesnė buvo Konstantino Sarsanijos kariauna. „Žalgirio“ vartams pavojingai grasė M.Maksimovas, O.Verbickas.

Antrajame kėlinyje komandos tęsė aktyvią kovą, tačiau pavojingų progų buvo akivaizdžiai mažiau.

Klaipėdiečiams pavyko sustabdyti vilniečių dominavimą aikštėje – jie taip pat dažnai lankėsi šeimininkų baudos aikštelėje ir jos prieigose.

82-ąją min. puikų reidą aikštės viduryje surengęs Domantas Šimkus perdavė kamuolį M.Maksimovui. Legionierius iš Rusijos tęsė ataką – įsiveržė į vilniečių baudos aikštelę. Puolėjo išpuolį neleistinu būdu sustabdęs „Žalgirio“ žaidėjas Mamadou Mbodji, sulaukė geltonos kortelės. Negana to, susitikimo arbitras parodė į 11 m žymę. Baudinį taikliai realizavęs O.Verbickas, padėjo komandos draugams švęsti svarbią pergalę – 1:0.

Klaipėdiečių vyriausiasis strategas K.Sarsanija buvo įsitikinęs, kad „Atlantas“ buvo nusipelnęs pergalės.

„Ilgą laiką negalėjome iškovoti pergalės – apmaudžiai taurės turnyro pusfinalyje pralaimėjome „Žalgiriui“, tris kartus sužaidėme lygiosiomis su čempionato turnyrinės rikiuotės gale esančiomis komandomis. Nuotaikos prieš susitikimą su vilniečiais buvo nekokios. Tačiau savo atsidavimu, noru, pasirengimu pasiekė pergalę. Jos nusipelnėme, – konstatavo K.Sarsanija. – Vilniečiai pirmajame kėlinyje turėjo pakankamai momentų. Vien Andrija Kaludjerovičius galėjo įmušti dusyk. Mums pasisekė, nes pirmas 30 minučių žaidėme nekaip. Po to persistatėme, teko atlikti keitimą, nes Skirmantas Rakauskas nepritapo. Vėliau buvo apylygėslygios rungtynės, žaidė dvi geros komandos, bet šiandien mums pasisekė laimėti.“

Žalgiris“ – „Atlantas0:1 (0:0)

Įvartis:

84 min. Ovidijus Verbickas („Atlantas“, iš 11 m)           0:1