„Atlantas“ tapo čempionų inauguracijos liudininku

16 spalio 31, Pirmadienis 10:10

Vilniuje, po „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Atlanto“ susitikimo, kurį laimėjo šeimininkai 2:0, buvo vainikuoti varžovai, ketvirtus metus iš eilės tapę Lietuvos futbolo SMScredit.lt A lygos čempionais.

Uostamiesčio futbolininkai galėjo sugadinti nuotaiką daugkartiniams aukso medalių laimėtojams, nugalėję juos, tačiau to padaryti neįstengė.

Po 34-ąją min. Matijos Ljujičiaus ir 70-ąją min. Justo Raziūno (į savo vartus) įvarčių, „Žalgiris“ šventė įtikinamą pergalę.

Pirmoji pavojinga proga prie vilniečių vartų kilo 6-ąją min., kai klaipėdiečiai gavo teisę smūgiuoti baudą iš maždaug 23 metų. Tačiau Mariaus Papšio pasiųstas kamuolys prašvilpė virš vartų.

Kito karštesnio momento prie čempionų vartų teko laukti 20 minučių. Po Donato Kazlausko smūgio kamuolys praskriejo greta virpsto.

Po trijų minučių klaipėdietis dar kartą patikrino šeimininkų vartininko budrumą. Armantas Vitkauskas kamuolį sugavo tik antruoju sykiu.

34-ąją min. pasitvirtino nerašyta taisyklė „Neįmuši tu – įmuš tau“. Po Manto Kuklio smūgio, kurį atrėmė Povilas Valinčius, gynėjams nepavyko išmušti kamuolio. Pirmasis prie jo suskubęs M.Ljujičius pasiekė įvartį.

Kone vienas pavojingai sostinės ekipos vartus atakavęs D.Kazlauskas arti tikslo išlyginti rezultatą buvo paskutinę pirmojo kėlinio minutę. Po gražios kombinacijos Domantas Šimkus nepagailėjo kamuolio kairiau nuo jo buvusiam D.Kazlauskui. Saugas sugebėjo smūgiuoti taip, kad A.Vitkauskas bejėgis pagauti kamuolį, tačiau nuo vartų linijos jį nuspyrė vilniečių legionierius Donovanas Slijngardas.

Po pertraukos uostamiesčio futbolininkai tęsė pavojingas atakas. Į šeimininkų stačiakampį galingai smūgiavo Ovidijus Verbickas, Maksimas Maksimovas, tačiau „Žalgirio“ vartų sargas atrėmė klaipėdiečių smūgius.

„Atlanto“ stovykloje nepasitenkinimo banga kilo sužaidus daugiau nė valandą, kai baudos aikštelėje buvo pargriautas M.Maksimovas. Susitikimo arbitras nesiryžo į vilniečių vartus skirti 11 m baudinio.

Viltis iš Vilniaus grįžti bent su tašku buvo palaidota 70-ąją min. Po „Žalgirio“ kontratakos kamuolį į savo vartus nukreipė J.Raziūnas.

Uostamiesčio klubas dar neprarado vilčių laimėti bronzos medalius. Likus žaisti trejas rungtynes, „Atlantas“ nuo trečioje vietoje esančios Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka vos trimis taškais.

Klaipėdos komandos strategas Konstantinas Sarsanija, pasveikinęs varžovus su aukso medaliais, pasidalijo mintimis apie susitikimą: „Rungtynės pirmajame kėlinyje buvo apylygės. Tačiau, praleidome įvartį. Turėjome momentų, jų neišnaudojome. Antrajame kėlinyje tas įvartis viską sumaišė. Iki jo turėjome progų, žaidėme aktyviau. Bet įvartis viską išsprendė. Mums šie metai sunkūs. Nuolat persekioja problemos. Labai mažai rungtynių sužaidėme optimalia sudėtimi, nuolat trūksta pagrindinių žaidėjų. Mes rungtyniaujame praktiškai be puolėjo, todėl įvarčius mušame sunkiai. Jei laimėsime trejas likusias rungtynes, galbūt būsime treti. Pamatysime. Charakterį komanda turi.“

Žalgiris“ – „Atlantas“ 2:0 (1:0)

Įvarčiai:

34 min. Matija Ljujičius („Žalgiris“)

70 min. Justas Raziūnas („Atlantas“, į savo vartus)