„Atlantas“ sieks sugrįžti į trejetuką

„Atlantas“ sieks sugrįžti į trejetuką
17 kovo 03, Penktadienis 10:28

 

Šeštadienį naują futbolo sezoną pradėsiančiam Klaipėdos „Atlantui“ jau pirmosiose rungtynėse teks kautis su galingiausiu Lietuvos klubu – Vilniaus „Žalgiriu“.

Sezono išvakarėse uostamiesčio komandos surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje buvo paviešinti sezono siekiai, biudžeto dydis ir pokyčiai tarp žaidėjų, vyravo optimistinės nuotaikos.

Su žiniasklaidos atstovais bendravo vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija, klubo generalinis direktorius Vacys Lekevičius, ilgametis kapitonas Andrius Bartkus ir po daug metų į „Atlantą“ grįžęs Linas Pilibaitis.

Strategas apgailestavo, kad pernelyg anksti prasideda pirmenybės. Ne dėl metų laiko, o dėl laiko stygiaus, kurio pritrūko, jog ekipa geriau pasirengtų sezonui.

„Kai kurie futbolininkai – naujokas L. Pilibaitis, senbuvis Markas Beneta nedalyvavo abiejose treniruočių stovyklose, kartu su kitais futbolininkais treniravosi gana neilgai.Todėl pritrūkome laiko, kad žaidėjai geriau suprastų vienas kitą. Vos vienerias, paskutiniąsias, kontrolines rungtynes žaidė visi komandoje esantys futbolininkai. Labai reikėtų dar bent savaitės treniruotėms“, – geidė K. Sarsanija.

Nepaisant to, ilgiausiai šiuo metu vieną komandą A lygoje treniruojantis specialistas atviravo, kad jo auklėtiniai pirmojoje sezono akistatoje su Vilniaus „Žalgiriu“ sieks čempionams kištelėti koją.

„Kiekvienais metais sugebame nugalėti „Žalgirį“. Tikiuosi, kad ir šįmet pavyks ir vėl parblokšti čempionus“, – vylėsi K. Sarsanija.

Paklaustas apie pokyčius komandoje, K.Sarsanija pripažino, kad jų būta nemažai.

Dėl įvairių priežasčių su komanda atsisveikino 13 žaidėjų. Tarp išėjusių pagrindiniai žaidėjai – Ovidijus Verbickas, Marius Papšys, Kazimieras Gnedojus, Andrius Jokšas, Rolandas Baravykas, vartininkas Povilas Valinčius.

„Naujokus sunku išvardinti, daug lengviau išvardinti tuos, kurie liko po praėjusio sezono, – juokavo K.Sarsanija. – Visi, kurie buvo priimti į klubą – geri futbolininkai. O svarbiausia, jie – nori įrodyti, jog gali pasiekti aukštumų. Džiaugiamės, kad į komandą atvyko L.Pilibaitis. Praėjusiais metais trenerių štabas buvo apsvilęs dėl Pascalio Feindouno. Jis turėjo daug patirties, tačiau aikštėje judėjo sunkiai. O Linu mes esame patenkinti. Atitiko visus mūsų reikalavimus. Kartu su A.Bartkumi, jis bus mūsų artimiausias pagalbininkas aikštėje. Dar vienas svarbus komandos narys, kurio klaipėdiečiai labai laukė – Andrejus Paniukovas. Tačiau noriu iš karto informuoti futbolo mėgėjus, jog praėjusiais metais jis buvo priaugęs 9 kg antsvorio. Tačiau po pusantro mėnesio treniruočių, nereikalingi kilogramai „išgaravo“. Tiesa, šiandien A.Paniukovas dar yra tas puolėjas, kuris mažai žaidė. Tikimės, kad artimiausiu laikotarpiu jį vėl matysime tokį, kokį matėme jo geraisiais metais „Atlante“. Norėčiau paminėti ir į Klaipėdą grįžusį, pernai Jonavoje rungtyniavusį gynėją Edgarą Žarskį.“

Anot K. Sarsanijos, per tarpsezonį suformuota naują komandą. Pirmąsias rungtynes su „Žalgiriu“ pradės vos 3-4 pernai žaidę futbolininkai.

„Apskritai klubas turi potencialo, sezono metu vis labiau stiprės. Šiandien turime tikslą – kuo sėkmingiau sužaisti pirmąsias rungtynes, kuo mažiau per jas prarasti taškų“, – teigė vairininkas.

Paklaustas, kurie žaidėjai kausis su vilniečiais, K. Sarsanija neskubėjo atskleisti kortų, sakydamas, kad tai bus žinoma prieš rungtynes.

V. Lekevičius neslėpė, kad iš pradžių jį neramino tai, kaip komplektuojama ekipa.

„Pirmojoje stovykloje Kipre plušėjo tik vienas kitas futbolininkas, kiti – visai vaikučiai. Tačiau treneris ramino, kad bus viskas gerai. Šiandien man – labai ramu, komandoje nemažai patyrusių žaidėjų, – šypsojosi klubo siela. – Po sezono su treneriais kalbėjome, kad komandoje reikia pakeisti daug žaidėjų. Tai įvykdėme. Žiūrovai pamatys visiškai naują vienuolikę.“

Anot generalinio direktoriaus, kukliausias tikslas – patekti į ketvertuką, ambicingiausias – kovoti dėl aukso.

„Ar sudarysime konkurenciją dėl pirmosios vietos, labai priklausys nuo to, kaip seksis jauniems žaidėjams, kokia bus finansinė situacija, kuri pernai mums pakišo koją. Biudžetas kaip ir praėjusiame sezone turėtų būti apie 600 tūkst. eurų“, – piniginę širmą praskleidė V.Lekevičius.

Susikaupę, kruopščiai rinkdami žodžius su žiniasklaidos atstovais bendravo futbolininkai.

A. Bartkus pasidžiaugė, kad klubo vadovai pasistengė, jog pasirengimo metu kontrolinėse rungtynėse tektų žaisti su pajėgiais varžovais.

„Šiandien klube yra taip, kad mums, žaidėjams, lieka galvoti tik apie futbolą, atiduoti visas jėgas treniruotėms, kuo geriau pasirengti sezonui“, – teigė kapitonas.

Anot saugo, nors klube daug naujų žaidėjų – mikroklimatas komandoje geras.

„Atlante“ visada buvo taip: jei geras mikroklimatas drabužinėje, tai ir geri rezultatai aikštėje. Laiko trūksta, kad būtų sustiprinti žaidybiniai ryšiai tarp futbolininkų, tačiau sezonas ilgas – turėsime laiko. Užsienio futbolininkai nesijaučia svetimi – stengiamės, kad jie greičiau apsiprastų komandoje, Klaipėdoje, su lietuvių mentalitetu, net mokome mūsų kalbos“, – pasakojo A. Bartkus.

Kapitonas pažadėjo, kad jis ir kiti komandos nariai atiduos visas jėgas ne tik pirmosiose rungtynėse, nors laukia principinis varžovas, bet ir viso sezono metu.

L. Pilibaičiui pirmosios rungtynės su „Žalgiriu“ bus ypatingos, nes prieš atvykdamas į „Atlantą“ Lietuvos rinktinės saugas žaidė „žaliai baltų“ gretose. O palygindamas Klaipėdos ir Vilniaus komandas išskirė pagrindinį skirtumą.

„Žalgiryje“ daugiau vyresnių žaidėjų. „Atlante“ daugiau jaunimo, kuris neturi didelės patirties. Tačiau ji ateis su laiku“, – ramino L. Pilibaitis

Futbolininkas tikino, jog nuoskaudos dėl atsisveikinimo su „Žalgiriu“ nejaučia.

„Natūralu: užsidaro vienas langas, atsidaro kitas“, – teigė po 13 metų į „Atlantą“ sugrįžęs kretingiškis.

„Atlanto“ ir „Žalgirio“ mūšis Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje vyks kovo 4 d. 13 val. 

Skaityti 1711 kartai

Medija

Klaipedos Savivaldybe
Impuls Logo
4LIFE
UAB
Auto Logo
Klaipėdos universitetinė ligoninė
SKALBYKLA RASA
Litmontažas
Laluna
Atviraklaipeda.lt Vertical
TLSC
Technoarka