Antroji sezono pusė pradėta lengva pergale

13 rugpjūčio 03, Šeštadienis 21:00
Po vasaros pertraukos atsinaujino Lietuvos futbolo čempionatas. Nuotaikos nei sau, nei žiūrovams pirmosiose antrosios sezono pusės rungtynėse nesugadino Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai, namie įveikę „Šiaulių“ komandą 3:0.
Dėl renovuojamos centrinio stadiono vejos, pirmąsias oficialias rungtynes šalutinėje aikštėje ant dirbtinės dangos žaidusi uostamiesčio ekipa nepranoko svečių tik per pirmąsias 20 minučių, iki pirmojo įvarčio, kurį pasiekė Tadas Eliošius.
Tiesa, „Šiaulių“ futbolininkai, prisiminę pirmojo rato rungtynes Gargžduose, kai netikėtai įveikė „Atlantą“ 3:1, susitikimui prasidėjus surezgė keletą pavojingų išpuolių šeimininkų vartų link. Laimė, sėkmingai žaidė gynėjai ir vartininkas Mantas Galdikas.
Svečiai visiškai rankas nuleido 37-ąją min., kai jų vartuose dar sykį suspurdėjo kamuolys. Atakos žvaigžde tapo Marius Papšys, iš pradžių „išmaudęs“ vieną varžovą, po to kitą, ir pasiuntęs kamuolį į tolimą vartų kampą.
Gausiai susirinkę žiūrovai už galvų stvėrėsi prieš pat pertrauką, kai vieno išpuolio metu klaipėdiečiai tris kartus galėjo padidinti skirtumą. Iš pradžių Donatas Kazlauskas nepergudravo vartininko, o vėliau Evaldas Razulis, smūgiuodamas kamuolį į tuščius vartus, sukirto jį virpstą, o po akimirkos – ir į gynėją.
Antrąjį kėlinį „Atlantas“ nemažino tempo. 58-ąją min. kaip galima neįmušti pademonstravo D.Kazlauskas. Saugas du kartus negalėjo pasiekti įvarčio, nors ant vartų linijos stovėjo ne vartininkas, o saugas Vytas Gašpuitis. Svečias parodė žiūrovams, kad turi puikią reakciją, kojomis atmušęs kamuolį.
To, ko nesugebėjo atlikti Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas, po minutės padarė patyręs „Atlanto“ žaidėjas Donatas Navikas, po perdavimo iš krašto pasiuntęs kamuolį į „Šiaulių“ tinklą.
71-ąją min. rezultatas galėjo dar paaugti, tačiau kamuolį iš ne itin aštraus kampo į virpstą sukirto M.Papšys.
73-ąją min. vėl sudrebėjo vartų konstrukcijos. Šįkart galvos smūgiu kamuolį į skersinį pataikė po traumos pasveikęs rezultatyviausias uostamiesčio komandos žaidėjas E.Razulis.
„Šiaulių“ komandos treneris Tomas Kančelskis, prisiėmęs sau dalį pralaimėjimo kaltės, pabrėžė, kad jo auklėtiniai žaidė vos 15 minučių, likusį laiką kankinosi aikštėje.
„Futbolininkai nerodė jokio noro, jokio užsivedimo. „Atlantas“ dominavo visur ir, sakyčiau, mums pasisekė, kad praleidome vos tris įvarčius“, – auklėtinių negynė treneris.
„Atlanto“ strategas Konstantinas Sarsanija pabrėžė, kad daug naudos davė kontrolinės rungtynės su stipriais varžovais Lenkijoje.
„Šiaulių“ komanda mums sunkiai įkandamas riešutas“, – sakė K.Sarsanija. – Tai įsitikinome per dvejas ankstesniąsias rungtynes. Todėl futbolininkai išėjo žaisti susikaupę ir tai davė vaisių. Rezultatas atspindi mūsų persvarą. Galėjome iškovoti ir svaresnę pergalę.“