Vilniuje nepasipriešinta „Žalgiriui“

17 birželio 15, Ketvirtadienis 06:31

Iš žaidybinės duobės neišsiropščiantis Klaipėdos „Atlantas“ patyrė dar vieną pralaimėjimą Lietuvos futbolo A lygos čempionate.

Sostinėje nusileidę Vilniaus „Žalgiriui“ 0:3, uostamiesčio futbolininkai pergalės džiaugsmo nepatyrė septintosiose rungtynėse iš eilės.

Pirmajame kėlinyje klaipėdiečiai kurioziškai įsimušė įvartį patys sau, o po pertraukos du kartus pasižymėjo šeimininkų puolėjas Darvydas Šernas.

Nuo pirmųjų minučių vilniečiai užgulė klaipėdiečių vartus. Pavyko išvengti nemalonumų, tačiau 19-ąją min. sunkią traumą patyrė Andrius Bartkus. Jį pakeitė Robertas Freidgeimas.

Viena bėda – ne bėda. 23-iąją min., po pakelto kampinio, prie savo vartų nesėkmingai sužaidė trys klaipėdiečiai – vartininkas Deividas Mikelionis, gynėjai M.Beneta ir Justas Raziūnas. Pastarasis futbolininkas, norėdamas išspirti kamuolį kuo toliau, tai atliko prastai. Kamuolys pataikęs į greta buvusio M.Benetos koją, įskriejo į vartus.

Pirma, šimtaprocentinė proga pasiekti įvartį į šeimininkų vartus buvo sukurta tik 31-ąją min. Po J.Raziūno taiklaus perdavimo, Andrejus Paniukovas galva nesugebėjo išlyginti rezultatą. Netrukus „Žalgirio“ baudos aikštelėje vėl buvo karšta. Dviese prieš šeimininkų gynėją išbėgo A.Paniukovas ir Jurijus Vereščiakas. Tačiau pastarasis futbolininkas vietoje to, kad perduotų kamuolį geresnėje pozicijoje buvusiam komandos draugui, nusprendė pats smūgiuoti iš maždaug 16 metrų. Kamuolys tapo lengvu grobiu „Žalgirio“ vartininkui.

Antrasis kėlinys svečiams prasidėjo košmaru. Jau pirmosios atakos metu, per 12 sek., D.Šernas rado spragą „Atlanto“ gynyboje ir padvigubino skirtumą.

50 min., po pakelto kampinio, pavojingai galva smūgiavo J.Vereščiakas. „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas atmušė kamuolį, jau atrodžiusį, jog kirto liniją.

59-ąją min. susitikimo baigtis buvo visiškai nulemta. Į klausimą „kas laimės?“, antruoju savo įvarčiu atsakė D.Šernas.

Galėjo varžybos baigtis ir didesniu skirtumu – po Lino Klimavičiaus smūgio galva „Atlantą“ išgelbėjo virpstas. Baigiantis susitikimui šeimininkų vartininko budrumą patikrino Donatas Kazlauskas.

Po pralaimėjimo klaipėdiečių treneris Rimantas Žvingilas nesmerkė auklėtinių. Anaiptol, jis liko patenkintas, kaip rungtyniavo futbolininkai. Anot specialisto, rezultatas atspindi komandų žaidėjų meistriškumą.

Birželio 24-ąją „Atlantas“ ir „Žalgiris“ vėl susitiks sostinėje. Du garsiausi šalies klubai kovos dėl vietos Lietuvos futbolo taurės turnyro ketvirtfinalyje.

Žalgiris“ – „Atlantas“ 3:0 (1:0)

Įvarčiai:

23 min. Markas Beneta („Atlantas“, į savo vartus)

46 min. Dervydas Šernas („Žalgiris“)

59 min. Darvydas Šernas („Žalgiris“)