Ilgai laukta pergalė

17 rugpjūčio 13, Sekmadienis 19:39

Klaipėdos „Atlantas“, Kaune 3:0 įveikęs „Stumbrą“, sulaukė šventės savame kieme.

Balandžio 26-ąją pastarąjį kartą pergalės džiaugsmą patyrusiems uostamiesčio futbolininkams kone keturis mėnesius teko laukti šios sėkmės akimirkos.

„Atlanto“ triumfas laikinojoje sostinėje pirmasis, vadovaujant naujajam treneriui Igoriui Pankratjevui. Strategas į pergalę Klaipėdos ekipą atvedė ketvirtuoju bandymu.

Sėkmei pamatus paklojo Tadas Labukas, įmušęs pirmuosius du įvarčius. Po pertraukos klaipėdiečių persvarą įtvirtino Andrejus Ciofu – 3:0.

Rungtynės prasidėjo gana pavojingomis uostamiesčio vienuolikės atakomis.

Jau 2-ąją min. „Stumbro“ žaidėjas Jardelis Nazare spėjo pasivyti A.Ciofu ir išmušti kamuolį jam iš po jo kojų. Netrukus Andre Almeida blokavo T.Labuko smūgį. 8-ąją min. jį vos akimirka aplenkė iš vartų išbėgęs vartininkas Rodrigo Josviakis, pastvėręs kamuolį iš po klaipėdiečio kojų.

Po šių grasinimų pajūrio futbolininkai pritilo. Keletą kartų dėmesio centre buvo „stumbrai“, kurių smūgiai nekėlė didelės baimės „Atlanto“ tvirtovės sargui Deividui Mikelioniui.

30-ąją min. puikią ataką surengė surengė, kurioje dalyvavo du Dmitrijai – Germanas ir Mozolevskis bei T.Labukas. Po baltarusių kombinacijos, kamuolys nuskriejo pas vienui vieną buvusį T.Labuką. Pastarasis stipriu smūgiu, nestabdęs kamuolio, nuginklavo šeimininkų vartininką.

Po penkių minučių pirmojo įvarčio autorius vėl pateko į draugų apsuptį, nukreipęs galva kamuolį į vartus.

Košmaras šeimininkams nesibaigė po pertraukos. 47-ąją min. po kauniečių klaidos savo baudos aikštelės prieigose, iš toli ryžosi smūgiuoti A.Ciofu – 3:0.

Po šio taiklaus spyrio susitikimo baigtis buvo nulemta. Įpusėjus antrajam kėliniui iš toli smūgiavo Donatas Kazlauskas, vėliau Maksimas Čyžas. Tačiau „Stumbro“ vartų sargas buvo budrus.

Kauniečiai keletą kartų grasino „Atlanto“ stačiakampiui – nė po vieno smūgio kamuolys nekirto vartų linijos.

Uostamiesčio klubas iškovojo pergalę po dvylikos iš eilės nelaimėtų susitikimų.

Geresnės nuotaikos nė iki šiol buvęs I.Pankratjevas po varžybų pareiškė: „Sulaukėme tokios dienos, kai galiu pasakyti: „Pagaliau“. Pagaliau – pergalė, pagaliau – šypsenos vyrų veiduose. Rungtynės susiklostė sėkmingai, laimėjome pelnytai. Dėkingas visai komandai. Futbolininkai prieš varžybas žinojo, kad nebėra kur trauktis.

Stumbras“ – „Atlantas“ 0:3 (0:2)

Įvarčiai:

30 min. Tadas Labukas        0:1

35 min. Tadas Labukas        0:2

65 min. Andrejus Ciofu        0:3