Susitikime su „Sūduva“ nesėkmė patirta per paskutiniąsias minutes

17 spalio 02, Pirmadienis 21:24

Nuo balandžio pabaigos namie laimėti neįstengiantys Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai ir atidėtose 22-ojo turo rungtynėse su Marijampolės „Sūduva“ nenutraukė šio prakeikimo.

Suvalkiečiai triumfavo uostamiestyje 2:1. Svečiai į priekį išsiveržė 15-ąją min., kai šeimininkų gynyboje spragą rado „Atlanto“ puolėjas Karolis Laukžemis. Po dešimties minučių rezultatą išlygino Davidas Andronicas. Kai atrodė, jog susitikimas baigsis lygiosiomis, 85-ąją min. į klaipėdiečių vartus kamuolį nukreipė Giedrius Matulevičius.

Nuo pirmųjų minučių aktyvesni buvo marijampoliečiai, kuriems, kovojantiems dėl pirmosios vietos su Vilniaus „Žalgiriu“, susitikimas buvo daug svarbesnis nei pajūrio vienuolikei.

Pirmasis pavojingas momentas 11-ąją min. kilo prie šeimininkų vartų. K.Laukžemis turėjo gerą galimybę iš 10 metrų taikliai spirti, tačiau dėl silpno smūgio kamuolys tapo lengvu vartininko Arkadijaus Želnino grobiu.

Po kelių minučių K.Laukžemis pademonstravo kaip turi žaisti puolėjas. Gavęs iš Jeremy Manzorro kamuolį, jis suklaidino greta buvusį savo oponentą Mantą Fridriką ir iš patogios padėties taikliai spyrė.

Po praleisto įvarčio klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą. 20-ąją min. kamuolys turėjo atsidurti „Sūduvos“ vartuose. Po puikaus Dmitrijaus Germano perdavimo, „Atlanto“ puolėjas Dmitrijus Mozolevskis, būdamas visiškas laisvas, nesugebėjo išlyginti rezultatą. Iš trijų metrų smūgiu galva jis sukirto kamuolį tiesiai į svečių vartininką Ivaną Kardumą.

Po penkių minučių klaipėdiečiai gavo teisę kelti kampinį. Nors svečiai kamuolį atmušė, tačiau jis atiteko Iljai Kalpačiukui. Pastarasis dar kartą pasiuntė kamuolį svečių tvirtovės link. Po darnios D.Mozolevskio ir D.Andronico kombinacijos moldavas išlygino rezultatą, pasiekęs savo pirmąjį įvartį vilkint „Atlanto“ marškinėlius.

Per likusias iki pertraukos minutes ekipos apsikeitė pavojingais išpuoliais, tačiau patikimai vartus gynė abiejų vienuolikių vartininkai.

Antrasis kėlinys prasidėjo karštu momentu suvalkiečių baudos aikštelėje. Sulaukęs kamuolio iš D.Germano, pelnyti įvartį galėjo D.Mozolevskis. Tačiau baltarusio nestipriai pasiųstą kamuolį nuo vartų linijos išmušė „Sūduvos“ gynėjas Algis Jankauskas.

Po pertraukos vyko žaidimas, džiuginęs žiūrovus – aikštėje vyko bekompromisinė kova, kone kiekvieną minutę prie vienos iš komandos vartų kildavo pavojingos progos. Galimybių pasiekti antrąjį įvartį turėjo abiejų klubų futbolininkai.

„Atlanto“ gerbėjai ne kartą plojo Tadui Labukui, stipriai smūgiavusiam iš toli. Jo pasiųstas kamuolys keletą kartų praskriejo greta vartų arba patikimai žaidė „Sūduvos“ vartų sargas I.Kardumas.

85-ąją min. įvartis krito į klaipėdiečių vartus. „Atlanto“ jaunasis vartininkas A.Želninas atmušė nestiprų Andro Švrljugos smūgį. Pirmasis prie kamuolio suskubęs G.Matulevičius, pasiuntė jį į tuščius vartus.

„Atlanto“ vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas po varžybų buvo nuomonės, jog rungtynės turėjo baigtis kitaip.

„Pritrūko susikaupimo. Gaila vyrų – kovojo visas rungtynes, apylygiai žaidėme. Daugiau nusipelnėme, nei kaip baigėsi varžybos. Bent jau turėjo būti lygiosios. O tos progos, kurias patys neišnaudojome. Ne vieneriose rungtynėse mus ištinka tas pats – nepavojingas smūgis į vartus, po kurio praleidome įvartį. Gaila labai“, – apgailestavo strategas.

Atlantas“ – „Sūduva1:2 (1:1)

Įvarčiai:

15 min. Karolis Laukžemis („Sūduva“)             0:1

25 min. Davidas Andronicas („Atlantas“)        1:1

85 min. Giedrius Matulevičius („Sūduva“)       1:2