Pergalės Klaipėdoje sulaukta kone po pusmečio

17 spalio 12, Ketvirtadienis 21:44

Uostamiesčio „Atlanto“ futbolininkai, po dramatiškų ir kovingų rungtynių 3:2 įveikę Kauno „Stumbrą“, pergalę savo stadione iškovojo po daugiau nei penkių mėnesių ir dviejų savaičių laikotarpio.

Pastarąjį sykį klaipėdiečiai namie triumfavo balandžio 26-ąją, kai panašiu rezultatu 3:1 palaužė kitą laikinosios sostinės ekipą – Kauno „Žalgirį“. Pergalė prieš „Stumbrą“ – pirmoji ir paskutinė šiais metais „Atlantui“ žaidžiant ant Klaipėdos centrinio stadiono natūralios vejos.

Varžybose, kurias klaipėdiečiai baigė devyniese (Skirmantas Rakauskas ir Dmitrijus Mozolevskis buvo pašalinti tą pačią minutę per pridėtą laiką), du įvarčius įmušė D.Mozolevskis (45+2 ir 87 min.) bei Dmitrijus Germanas (78 min.).

„Stumbro“ ekipoje pasižymėjo Nasro Boucharebas (2 min.) ir Kgaogelas Sekgota (85 min.).

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas staiga miręs pastaruosius ketverius su puse metų „Atlantą“ treniravęs Konstantinas Sarsanija.

Susitikimas prasidėjo nemalonumu šeimininkams – sužaidus vos 1 min. 38 sek. į „Atlanto“ vartus krito įvartis. Po gražios kombinacijos N.Boucharebui niekas iš gynėjų netrukdė juvelyriniu smūgiu perspirti kamuolį per iš vartų išbėgusį ir į kojas griuvusį vartininką Deividą Mikelionį.

Ir toliau klaipėdiečiai rungtyniavo tarsi neprabudę. Prieš stiprų vėją rungtyniavusių svečių atakos buvo pavojingesnės.

19-ąją min. po dar vieno „Stumbro“ išpuolio puolėjas Alexandre Kore galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau pataikė į išorinę skersinio pusę.

38-ąją min. galingu smūgiu D.Mikelionio budrumą patikrino gruzinas Levanas Mačarašvilis.

Uostamiesčio futbolininkai suaktyvėjo kai iki pertraukos buvo likę keletą minučių. Iš pradžių plojimų sulaukė Tadas Labukas, pavojingai spyręs iš 20 metrų. Per pridėtą kėlinio laiką buvo surengta ideali baltarusiška ataka: Ilja Kalpačiukas lyg ant lėkštelės perdavė kamuolį prie vartų buvusiam savo tautiečiui D.Mozolevskiui, kuriam niekas nesutrukdė išlyginti rezultatą.

Antrosios kėlinio pradžia priminė pirmojo – vėl aktyvesni buvę kauniečiai vienas po kito šaudė į „Atlanto“ tvirtovę. Galingais smūgiais žiūrovus baugino Vilius Armanavičius, A.Kore. Pastarasis puolėjas 69-ąją min. turėjo šimtaprocentinę progą išvesti „Stumbrą“ į priekį, tačiau išbėgęs vienui vienas prieš D.Mikelionį, nesugebėjo pasiųsti kamuolį į tinklą.

Jog aikštėje yra ir „Atlantas“, 74-ąją min. priminė po pertraukos Dovydą Virkšą pakeitęs Domantas Šimkus. Jo iš toli spirtas kamuolys pabučiavo virpstą iš išorinės pusės.

Po kelių minučių Klaipėdos komandos žaidėjai sveikino D.Germaną, baudos smūgiu persvėrusį rezultatą – 2:1. „Stumbro“ vartininkas Rodrigo Josviakis apmaudžiai nepagavo į artimą vartų kampą baltarusio spirtą kamuolį.

Neilgai pirmavo šeimininkai – 85-ąją min. rezultatą išlygino K.Sekgota, vos prieš keletą sekundžių pasirodęs aikštėje.

Jau kitos atakos metu vėl triumfavo „Atlantas“. Po Skirmanto Rakausko taiklaus perdavimo tarp varžovų buvusiam D.Mozolevskiui, pastarasis vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartų kampą – 3:2.

Per pridėtą laiką už antrą įspėjimą prieš save raudoną kortelę išvydo S.Rakauskas, o po akimirkos tokios pat spalvos kortelės sulaukė ir D.Mozolevskis, stumtelėjęs varžovą.

Uostamiesčio futbolininkai, likę devyniese, patikimai gynėsi per paskutiniąsias minutes ir padovanojo Klaipėdai dovaną – pergalę.

Tai buvo 14-oji „Atlanto“ ir „Stumbro“ akistata per tris sezonus. Trys susitikimai baigėsi lygiosiomis, net 11 kartų pergalę šventė pajūrio vienuolikė.

Atlantas“ – „Stumbras“ 3:2 (1:1)

Įvarčiai:

2 min. Nasro Boucharebas („Stumbras“)             0:1

45+2 min. Dmitrijus Mozolevskis („Atlantas“)      1:1

78 min. Dmitrijus Germanas („Atlantas“)             2:1

85 min. Kgaogelas Sekgota („Stumbras“)           2:2

87 min. Dmitrijus Mozolevskis („Atlantas“)          3:2