„Dainava“ vėl palaužta įtikinamu skirtumu

13 rugpjūčio 17, Šeštadienis 23:00
Trečioji Lietuvos futbolo A lygos čempionate Klaipėdos „Atlanto“ ir Alytaus „Dainavos“ akistata irgi baigėsi uostamiesčio ekipos pergale. Šįkart – 4:1.
Pirmąjį ratą Gargžduose dzūkus priėmę klaipėdiečiai buvo pajėgesni 6:1, antrąjį – Alytuje – 2:1.
Trečiąjį susitikimą Klaipėdoje „Dainavos“ futbolininkai pradėjo kovingai nusiteikę. Nors aktyviau žaidė šeimininkai, tačiau alytiškiai neleido jiems sukurti pavojingų progų.
Tik įpusėjus kėliniui Konstantino Sarsanijos auklėtiniai rado spragą varžovų gynyboje. Iš gynėjo Deivido Padaigio perėmęs kamuolį Donatas Navikas, beregint perdavę kamuolį Donatui Kazlauskui. Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas taikliu smūgiu įžiebė švieslentėje vienetą. G.Padaigiui antrosios paeiliui rungtynės su „Atlantu“ virto košmaru. Antrojo rato varžybose jis nukreipęs kamuolį į savo vartus, padėjo klaipėdiečiams švęsti pergalę, o šįkart po jo šiurkščios klaidos subyrėjo darniai žaidusi dzūkų komanda.
38-ąją min. po reido į alytiškių baudos aikštelę, pavojingai smūgiavo aktyviausias rungtynėse „Atlanto“ žaidėjas Marius Papšys. Vitalijui Artiomenkai pavyko atremti klaipėdiečio smūgį, o prie atšokusio kamuolio niekas iš šeimininkų nesuskubo pribėgti.
Bemaž paskutiniąją kėlinio sekundę rezultatą galėjo padvigubinti Kazimieras Gnedojus. Tačiau „Atlanto“ gynėjo smūgiuotas kamuolys prazvimbė šalia svečių vartų virpsto.
Antrasis kėlinys buvo panašus į pirmąjį – klaipėdiečiai atakavo, svečiai gynėsi. Ir kito įvarčio reikėjo laukti beveik tiek pat – 21-ą minutę. Šįkart kamuolį perėmęs R.Baravykas, perdavė jį D.Kazlauskui. Saugas įsiveržęs į baudos aikštelę ne pats smūgiavo, o perdavė kamuolį Evaldui Razuliui. Puolėjas, aplenkęs jam sutrukdyti norėjusį gynėją, padidino skirtumą iki 2:0.
Po penkių minučių – 71-ąją – „Atlanto“ futbolininkai sveikino ekipos debiutantą Ernestą Veliulį. Ne su debiutu, o su įvarčiu. Po preciziško M.Papšio perdavimo, vos penkias minutes aikštėje buvusiam E.Veliuliui tereikėjo nukreipti kamuolį į tuščius vartus.
81-ąją min. dar vieną rezultatyvų perdavimą atliko M.Papšys. Šįkart kamuolys surado Tadą Eliošių. Puolėjas galvos smūgiu padidino skirtumą iki 4:0.
86-ąją min. „Atlanto“ gynėjai leido svečiams įmušti garbės įvartį. Iššokęs prieš vartininką Mantą Galdiką, progos pasižymėti nepraleido Teisis Leskauskas.
Netrukus rezultatyviausias klaipėdietis E.Razulis galėjo dar kartą pasižymėti, tačiau po jo smūgio galva, svečių vartininkas nukreipė kamuolį už vartų.
Iškovojęs 15-ąją pergalę, „Atlantas“ sustiprino savo pozicijas antroje turnyrinės rikiuotės vietoje.
Po rungtynių klaipėdiečių strategas K.Sarsanija prisipažino, kad jis tikėjosi panašaus „Dainavos“ pasipriešinimo.
„Ypač nelengva buvo žaisti iki kol nepasiekėme antrojo įvarčio, – sakė specialistas. – Įmušėme keturis, tačiau galėjome laimėti ir daug didesniu skirtumu.“
„Gal ir gerai, kad neišnaudojome viso įvarčių limito, – juokavo K.Sarsanija. – Jų, galbūt, reikės labiau svarbesnėse rungtynėse.“

2013 m. rugpjūčio 17 d.
Klaipėdos „Atlantas“ – Alytaus „Dainava“ 4:1 (1:0).
Klaipėdos miesto stadiono dirbtinės dangos aikštė . Apie 1000 žiūrovų.
Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius).
„Atlantas“: M.Galdikas, K.Gnedojus, M.Kazlauskas, M.Beneta (nuo 70 min. Z.Jesipovas), R.Baravykas, M.Papšys (90+2 min. įspėtas), D.Navikas (nuo 74 min. A.Urbšys), G.Žukauskas, D.Kazlauskas (nuo 67 min. E.Veliulis), T.Eliošius, E.Razulis.
Įvarčiai: 23 min. D.Kazlauskas („Atlantas“) 1:0, 66 min. E.Razulis („Atlantas“) 2:0, 71 min. E.Veliulis („Atlantas“) 3:0, 81 min. T.Eliošius („Atlantas“) 4:0, 86 min. T.Leskauskas („Dainava“) 4:1.