Susitikime su „Trakais“ išgelbėtas taškas

17 lapkričio 12, Sekmadienis 20:14

Priešpaskutiniame Lietuvos futbolo A lygos čempionato susitikime Klaipėdos „Atlantas“ pasidalijo po tašką su šalies vicečempionais „Trakų“ futbolininkais – 2:2.

Vilniuje vykusiose rungtynėse pirmieji į priekį išsiveržė uostamiesčio žaidėjai. 25-ąją min. baudos aikštelėje buvo pargriautas legionierius iš Baltarusijos Michailas Koliadka, o 11 m baudinį taikliai realizavo jo tautietis Dmitrijus Mozolevskis.

„Riteriai“ rezultatą išlygino ir persvėrė po pertraukos. Iš pradžių į „Atlanto“ vartus 46-ąją min. kamuolį pasiuntė Svajūnas Čyžas, o vėliau – 74-ąją min. taiklus buvo Dinijaras Bilialetdinovas. Tačiau šeimininkams nebuvo lemta džiaugtis pergale. 85-ąją min. rezultatą išlygino pirmą įvartį šiais metais A lygos čempionate įmušęs Donatas Kazlauskas.

Tai buvo antrosios „Atlanto“ lygiosios iš eilės tokiu pat rezultatu. Prieš tai klaipėdiečiai taikiai 2:2 sužaidė su „Jonava“.

„Atlanto“ ir „Trakų“ komandose trūko nemažai pagrindinių futbolininkų, negalėjusių žaisti dėl įspėjimų limito, traumų ir kitų reikalų. Gana dideli nuostoliai buvo klaipėdiečių stovykloje. Į sostinę nevyko gynėjas Ilja Kalpačiukas, saugai Dmitrijus Germanas, Davidas Andronicas, Domantas Šimkus.

Pirmoji pavojinga proga buvo sukurta prie šeimininkų vartų. 14-ąją min. į riterių baudos aikštelę įsiveržęs Tadas Labukas nespėjo smūgiuoti – pavojų likvidavo „Trakų“ žaidėjas.

„Atlanto“ vartus vėl gynęs jaunasis Arkadijus Želninas taip pat turėjo darbo. Du kartis jam teko gaudyti D.Bilialetdinovo smūgiuota kamuolį.

25-ąją min. uostamiesčio ekipos saugą M.Kaliadką, ties varžovų baudos aikštelės linija sulaukusį taikliai perduoto kamuolio, pargriovė „Trakų“ vartininkas Timofejus Šeremeta. Nuo 11 m žymės įvartį pasiekė D.Mozolevskis.

„Atlantas“ – nenurimo. Per pridėtą pirmojo kėlinio laiką padvigubinti rezultatą turėjo Andrejus Ciofu, tačiau moldavas, išbėgęs vienui vienas prieš T.Šeremetą, neįstengė pasiųsti kamuolį į tinklą.

Nerašyta futbolo taisyklė: „Neįmuši tu – įmuš tau“ pasitvirtino iš karto po pertraukos. 46-ąją min. pirmosios savo atakos antrajame kėlinyje metu šeimininkų ekipos atstovas S.Čyžas išlygino rezultatą.

55-ąją min. klaipėdiečiai vos nepasiuntė kamuolį į savo vartus. Iš pradžių Simonas Juška nesėkmingai sužaidė, o netrukus gelbėdamas situaciją jis kamuolį pataikė į gretą buvusį Mantą Fridriką. Nuo pastarojo kojos kamuolys būtų atsidūręs tinkle – išgelbėjo žaibiškai reagavęs A.Želninas.

Tačiau 74-ąją min. „Atlanto“ vartininkas neišgelbėjo. Po baudos smūgio iš maždaug 35 m A.Želninas nepagavo kamuolį. D.Bilialetdinovui nebuvo sunku iš kelių metrų persverti rezultatą.

Šeimininkams nebuvo lemta triumfuoti. 85-ąją min. iš pradžių gynėją, o po akimirkos ir vartininką pergudravęs D.Kazlauskas, išlygino rezultatą.

Per likusias minutes ekipos stengėsi pasiekti pergalingą įvartį, tačiau vartų sargai buvo budrūs.

Iškovoję tašką, uostamiesčio futbolininkai išsaugojo viltis užimti čempionate ketvirtą vietą.

„Dėkoju komandai už pasiaukojimą, – po susitikimo auklėtiniams gerų žodžių negailėjo „Atlanto“ vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas. – Antrajame kėlinyje sulaukėme šalto dušo, tačiau, malonu, kad sugebėjome išlyginti rezultatą. Manau, kad rungtynės galėjo susiklostyti ir kitaip, jei pirmajame kėlinyje būtume išnaudoję gerą progą ir padidinę persvarą iki 2:0. Tuomet antrasis kėlinys būtų buvęs kitoks.“

Trakai“ – „Atlantas“ 2:2 (0:1)

Įvarčiai:

25 min. Dmitrijus Mozolevskis („Atlantas“, iš 11 m)      0:1

46 min. Svajūnas Čyžas („Trakai“)                                   1:1

74 min. Dinijaras Bilialetdinovas („Trakai“)                   2:1

85 min. Donatas Kazlauskas („Atlantas“)                       2:2