„Kruoja“ palaužta po pertraukos

13 rugpjūčio 24, Šeštadienis 21:00

Antroje rungtynių pusėje įmušę tris įvarčius, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai šventė sunkią pergalę prieš Pakruojo „Kruojos“ vienuolikę – 3:1.
Pirmąjį kėlinį pasižymėjo svečių legionierius iš Malio Yamadou Keita. Po pertraukos rezultatą išlygino Deividas Lunskis, pasiuntęs kamuolį į savo vartus, o pergalingus įvarčius pasiekė Andrius Urbšys ir Tadas Eliošius.
Rungtynės prasidėjo pavojinga ataka, kurios smaigalyje atsidūrė T.Eliošius. Pernelyg uždelsusiam puolėjui smūgiuoti spėjo sutrukdyti svečių gynėjas.
Įvartis į „Atlanto“ vartus buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus. 12-ąją min. Y.Keita laimėjo dvikovą prie klaipėdiečių vartų ir taikliai pasiuntė kamuolį į pirmą kartą uostamiesčio komandoje žaidusio Mindaugo Malinausko vartus.
Sėkmė įkvėpė aukštaičius, suteikė jiems papildomų jėgų kovoti, o Konstantino Sarsanijos auklėtiniai, siekdami kuo greičiau išlyginti rezultatą, skubėjo, negalėjo rasti savo žaidimo. Negana to, svečiai turėjo daugiau erdvės puldami. Laimė, jie neišnaudojo dar keleto progų padidinti skirtumą.
Susitikimą stebėję Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriai – Csaba Laszlo ir Vitalijus Stankevičius pertraukos metu sakė, kad klaipėdiečiai turėtų rasti būdų, kaip išgelbėti pergalę.
Specialistų žodžius tarsi girdėjęs „Kruojos“ gynėjas D.Lunskis, padėjo uostamiesčio vienuolikei vykdyti išsigelbėjimo planą. 48-ąją min. prieš daug metų "Atlante" žaidęs gynėjas nukreipė kamuolį į savo vartus – 1:1.
Po įvarčio Pakruojo žaidėjai akivaizdžiai palūžo. Netrukus „Atlanto“ žaidėjai surengė pavojingą ataką, galėjusią pasibaigti dar vienu įvarčiu. Tiesa, antrojo taiklaus šeimininkų smūgio nereikėjo ilgai laukti – 57-ąją min. po Mariaus Papšio perdavimo iš krašto, pažeme atskriejusį kamuolį į tinklą nukreipė pirmą įvartį šį sezoną pasiekęs Andrius Urbšys.
Dar pirmajame kėlinyje be traumuoto Ričardo Beniušio likę pakruojiečiai, puldami buvo tarsi bedančiai, apie išlyginamąjį įvartį jiems liko tik svajoti. Tarsi to įrodymas – M.Malinauskas beveik visą antrąjį kėlinį prastovėjo be darbo. Atakos vis ritosi „Kruojos“ vartų link, tačiau trečiojo įvarčio teko gerokai palaukti.
Tik 84-ąją min. „Atlanto“ komandos štabas ir žiūrovai lengviau atsikvėpė, kai T.Eliošius padidino skirtumą iki 3:1.
Klaipėdiečių ekipos vyriausiasis treneris K.Sarsanija po rungtynių atviravo, kad jis neramiai laukė varžybų su „Kruojos“ komanda, kurioje rungtyniauja nemažai patyrusių futbolininkų.
„Varžybos buvo gana sunkios, sudėtingos, – po rungtynių pripažino strategas. – Gal prisidėjo ir tai, kad mes patys buvome psichologinėje duobėje. Laimė, kad pavyko išgelbėti tris taškus.“
Paklaustas, ką sakė per pertrauką žaidėjams, K.Sarsanija neslėpė: "Visų pirma prašiau futbolininkų nusiraminti, žaisti taip, kaip moka, o ne blaškytis ir mušti kamuolį bet kur į priekį. Vyrai išgirdo mano žodžius, pradėjo regzti atakas. Todėl visi įvarčiai į svečių vartus krito po greitų antpuolių“.

2013 m. rugpjūčio 24 d.
Klaipėdos „Atlantas“ – Pakruojo „Kruoja“ 3:1 (0:1).
Klaipėdos miesto stadiono dirbtinės dangos aikštė. Apie 1000 žiūrovų.
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas).
„Atlantas“: M.Malinauskas, K.Gnedojus, M.Kazlauskas, M.Beneta, M.Papšys (nuo 76 min. Z.Jesipovas), D.Navikas (nuo 53 min. A.Urbšys), G.Žukauskas, D.Kazlauskas (nuo 66 min. E.Veliulis, 71 min. įspėtas), T.Eliošius, E.Razulis.
Įvarčiai: 12 min. Y.Keita („Kruoja“) 0:1, 48 min. D.Lunskis („Kruoja“, į savo vartus) 1:1, 57 min. A.Urbšys („Atlantas“) 2:1, 84 min. T.Eliošius („Atlantas“) 3:1.