Lygos debiutantams dviejų įvarčių pamoka

15 balandžio 07, Antradienis 03:00
Pirmosios oficialiosios Klaipėdos „Atlanto“ ir Kauno „Stumbro“ komandų rungtynės baigėsi Lietuvos A lygos senbuvių pergale 2:0.
„Atlantas“ pergalingą persvarą susikrovė po pertraukos, per septynių minučių intervalą įmušęs du įvarčius. 50-ąją min. pasižymėjo Maksimas Maksimovas, 57-ąją – Dovydas Norvilas.
Klaipėdiečiai jau pirmąjį kėlinį galėjo pasiekti įtikinamą persvarą.
6-ąją min. pavojingai kairiu kraštu prasiveržęs rezultatyviausias šalies čempionato žaidėjas Andrejus Paniukovas perspėjo svečius, kad Klaipėdoje jų laukia nelengvas mačas.
20-ąją min. legionierius iš Rusijos vėl buvo dėmesio centre. Įsiveržęs į kauniečių baudos aikštelę ir klaidinančiais judesiais guldęs varžovus, jis smūgiavo nestipriai. Kamuolys tapo lengvu „Stumbro“ ekipos vartininko Giedriaus Kvedaro grobiu.
Po dvylikos minučių A.Paniukovas dar sykį galėjo pasižymėti, tačiau ir vėl kamuoliui kelią pastojęs G.Kvedaras atrėmė smūgį.
40-ąją min. po Gerardo Žukausko perdavimo tiesiai prieš vartus atsidūrė Dovydas Norvilas. Balandžio 5-ąją 22-ąjį gimtadienį šventęs futbolininkas nesiryžo smūgiuoti iš 19 metrų, o perdavė blogesnėje padėtyje buvusiam A.Paniukovui. Gynėju prižiūrimas rusas neįstengė pavojingai smūgiuoti.
Sirgaliai pagyvėjo beveik iš karto po pertraukos. 50-ąją min. svečių vartininką sugebėjo nuginkluoti Maksimas Maksimovas, spyręs į vartus po to, kai A.Paniukovui smūgiuoti neleido varžovų žaidėjai. Įvartis akivaizdžiai sutrikdė Kauno vienuolikę – „Stumbro“ baudos aikštelėje pavojai kilo vienas po kito.
57-ąją min. D.Norvilas, pamatęs nuo vartų tolėliau esantį G.Kvedarą, tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą – 2:0.
Įpusėjus kėliniui vieno epizodo metu klaipėdiečiai turėjo dvi šimtaprocentines progas. Iš pradžių A.Paniukovas iš patogios padėties pataikė į virpstą, o po akimirkos Robertas Vėževičius sukirto kamuolį tiesiai į vartininką.
75-ąją min. dar kartą pasižymėti galėjo M.Maksimovas, suklaidinęs vartininką jis pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau „Stumbro" gynėjas kojomis atmušė jį.
Nepaisant aibės progų, „Atlanto“ klubas šventė kuklią pergalę 2:0.
„Po nesėkmės „Žalgiriui“, vaikinai buvo nusiteikę ir turėjo įveikti „Stumbrą“, – po rungtynių tvirtino „Atlanto“ vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija. – Tai pavyko. Sužaidėme geras rungtynes. „Stumbras“ – nenorinti nusileisti komanda, todėl buvo nelengva. Kauniečiai gerai gynėsi. tačiau antrajame kėlinyje mes vis dėlto galėjome sukurti daug momentų, įmušti du įvarčius. Gaila, jog neišnaudojome progų. Per pertrauką pasakiau, kad žaidžiame gerai, tačiau išskyrus A.Paniukovą, niekas nesmūgiuoja į vartus. Tai akcentavau D.Norvilui, nes jis pirmajame kėlinyje nemušė iš geros padėties, perdavė kamuolį komandos draugui. Be smūgių – nebus įvarčių. Antrajame kėlinyje smūgiavome daug, tačiau labai trūko taiklumo.“

„Atlantas“ – „Stumbras“ 2:0 (0:0).

Įvarčiai:          50 min. M.Maksimovas

57 min. D.Norvilas

„Atlantas“: E.Gertmonas, R.Baravykas, E.Žarskis, A.Jepifanovas, J.Raziūnas, A.Bartkus, G.Žukauskas (nuo 83 min. M.Beneta), R.Vėževičius (nuo 79 min. A.Jurgelevičius), M.Maksimovas (nuo 86 min. D.Virkšas), D.Norvilas, A.Paniukovas.