Kaune iššvaistyta dviejų įvarčių persvara

15 rugpjūčio 05, Trečiadienis 03:00

Klaipėdos „Atlantas“, Kaune sužaidęs lygiosiomis 2:2 su „Stumbru“, dar kartą savo gerbėjams sugadino nuotaiką.
Po dviejų Roberto Vėževičiaus įvarčių (22-ąją ir 52-ąją min.), klaipėdiečiai pirmavo 2:0. Gana greitai sušvelninę skirtumą, 87-ąją min. kauniečiai neleido uostamiesčio vienuolikei džiaugtis pergale. Išlyginamąjį įvartį baigiantis susitikimui įmušė Rimvydas Sadauskas.
Tai buvo trečiosios iš eilės uostamiesčio vienuolikės lygiosios Lietuvos futbolo A lygos čempionate.
Pirmosios minutės nežadėjo kvapą gniaužiančios kovos. Tam įtakos turėjo ir tvyrojęs didelis karštis.
Pirmoji pavojinga situacija susidarė (prie „Stumbro“ vartų) 19-ąją min., kai po Ovidijaus Verbicko pakelto kampinio galva pavojingai smūgiavo Andrius Bartkus. Tai buvo tarsi perspėjimas šeimininkams. 22-ąją min. po baudos smūgio „Stumbro“ vartų link, prieš kauniečių vartus iššoko keletas klaipėdiečių. R.Vėževičiaus iš tinklą pasiusto kamuolio Giedrius Kvedaras negalėjo atremti.
Kauno futbolininkai 25-ąją min. būtų išlyginę rezultatą, tačiau kamuolį nuo vartų linijos galva sugebėjo atmušti „Atlanto“ gynėjas Andrius Jokšas.
Per likusias iki pertraukos minutes aktyvesni buvo šeimininkai, keletą kartų pavojingai grasę Mindaugo Malinausko ginamai tvirtovei.
Antrasis kėlinys prasidėjo klaipėdiečių atakomis. Pastebimiausi „Atlanto“ ekipoje buvo du futbolininkai – O.Verbickas ir R.Vėževičius. 48-ąją min. po Ovidijaus perdavimo Robertas sukirto kamuolį į vartininką. Netrukus šie žaidėjai vėl surengė pavojingą išpuolį, po kurio R.Vėževičius įspūdingu galvos smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą – 2:0.
Netrukus galėjo būti pasiektas dar vienas įvartis, kuris būtų patekęs į kuriozinių kategoriją. G.Kvedarui tolokai palikus savo vartus, tuo norėjo pasinaudoti „Atlanto“ puolėjas Lukas Baranauskas, iš maždaug 45 metrų pabandęs aukštą trajektorija perspirti kamuolį per šeimininkų vartininką. Kaunietis vargais ne galais viena ranka spėjo jį nukreipti į kampinį.
58-ąją iš džiaugsmo šėlo „Stumbro“ gerbėjai. Kaune žaidžiančio klaipėdiečio Mindaugo Grigaravičiaus taiklus smūgis suteikė šeimininkams vilties išsigelbėti.
Per likusį pusvalandį laikinosios sostinės vienuolikė turėjo iniciatyvą ir nemažai progų išlyginti rezultatą.
Kai atrodė, jog pavyks išsaugoti pergalę, krito apmaudus įvartis. Po Rimvydo Sadausko tolimo smūgio kamuolys lietė klaipėdiečio koją ir, pakeitęs kryptį, suspurdėjo tinkle – 2:2.

„Atlanto“ vyriausiajam treneriui Konstantinui Sarsanijai buvo sunku paaiškinti, kas vyko.
„Lygiųjų sindromas – nelaimime, nepralaimime. Sunku paaiškinti tai, kas vyksta. Aiškinsimės komandos viduje, – teisinosi strategas. – Naujiems žaidėjams dar sunku suprasti mūsų reikalavimus, todėl išėję į aikštę nesustiprina, o susilpnina žaidimą. Nebuvo galima tiek atsitraukti prie savo vartų. Pirmaudami 2:0, neturėjome teisės sužaisti lygiosiomis. „Stumbras“ – kovinga komanda, kovojo iki pabaigos ir pasiekė lygiąsias. Tikiuosi, kad šis sindromas baigsis, norisi laimėti, nes jau seniai nelaimėjome.“

„Stumbras“ – „Atlantas“ 2:2 (0:1).

Įvarčiai:         22 min. R.Vėževičius („Atlantas“)               0:1

52 min. R.Vėževičius („Atlantas“)               0:2

58 min. M.Grigaravičius („Stumbras“)         1:2

87 min. R.Sadauskas („Stumbras“)             2:2