Kauno „Stumbrui“ tvota iš peties

Kauno „Stumbrui“ tvota iš peties
15 rugpjūčio 28, Penktadienis 03:00
Lietuvos futbolo A lygos čempionate 14-ąją pergalę iškovojęs Klaipėdos „Atlantas“, savo stadione net 4:1 patiesė Kauno „Stumbrą“.
Nugalėtojas buvo žinomas dar iki pertraukos. Po dviejų Skirmanto Rakausko (17 ir 40 min.) ir vieno Andriaus Bartkaus (36 min.) įvarčių uostamiesčio futbolininkai pirmavo 3:0.
Kiti du įvarčiai buvo pasiekti baigiantis susitikimui. 81-ąją min. 11 m baudinį realizavęs Dovydas Norvilas padidino skirtumą iki 4:0 ir tik 90-ąją min. kaunietis Deividas Stradalovas sušvelnino skirtumą.
Klaipėdiečiai aktyviau pradėjo varžybas. 9-ąją min. aiktelėjo žiūrovai po „Atlanto“ kapitono A.Bartkaus smūgio, kai kamuolys praskriejo greta virpsto. Tai buvo tarsi perspėjimas kauniečiams, jog jie lauktų ir daugiau pavojingų išpuolių.
Po aštuonių minučių šis perspėjimas buvo įgyvendintas. Po įspūdingo Maksimo Maksimovo reido kairiuoju kraštu ir įsiveržimo į svečių baudos aikštelę kamuolys buvo perduotas prieš vartus buvusiam S.Rakauskui. Jaunajam saugui nebuvo sunku taikliai pasiųsti kamuolį į tinklą – 1:0.
Po antausio sukrutę kauniečiai po kartų pavojingai grasė Mindaugo Malinausko ginamiems vartams, tačiau klaipėdiečių vartininkas ir gynėjai nesunkiai atrėmė „Stumbro“ atakas.
25-ąją min. dar kartą pasižymėti galėjo S.Rakauskas, po to, kai M.Maksimovo vartų link pasiųstą kamuolį atmušė Kauno vienuolikės vartininkas Giedrius Kvedaras. Saugui nepavyko idealiai pataikyti į kamuolį ir šis tapo lengvu grobiu vartų sargui.
36-ąją min. krito antrasis įvartis. Ataką, kurią vėl pradėjo M.Maskimovas, taikliu smūgiu užbaigė komandos senbuvis A.Bartkus.
Po keturių minučių gana panašų įvartį iš kone tos pačios vietos pasiekė S.Rakauskas. Klaipėdietis rengėsi spirti į „Stumbro“ stačiakampį, tačiau prieš jį išdygo varžovų kapitonas Audrius Račkus. Tuomet uostamiesčio ekipos žaidėjas pasispyrė kamuolį į šoną ir niekieno netrukdomas trečią kartą privertė kauniečius imtis už galvų.
Netrukus sušvelninti skirtumą galėjo svečių klubo lyderis Artūras Rimkevičius, neišnaudojęs šimtaprocentinę progą. Puolėjas iš trijų metrų sukirto kamuolį tiesiai į M.Malinauską.
Antrąjį kėlinį akyviau pradėjo „stumbrai“, tačiau jiems nepavyko švieslentėje įžiebti vieneto. Realiausią galimybę tai padaryti galėjo A.Rimkevičius, 56-ąją min. pažeme pasiuntęs kamuolį į „Atlanto“ vartus. M.Malinauskas buvo pasirengęs šiai varžovo atakai ir krisdamas atrėmė smūgį.
Vėliau vyko kova be karštesnių momentų. Tik 81-ąją min. pagyvėjo žiūrovai, kai po Marko Benetos perdavimo kamuolys baudos aikštelėje lietė kauniečio Rimvydo Sadausko ranką. „Stumbro“ gynėjas dėl skirto 11 m baudinio išliejo apmaudą įspyręs į šalia buvusį „Atlanto“ rėmėjų stendą ir jį sugadinęs.
Baudinį realizavęs D.Norvilas kilstelėjo kartelę iki 4:0. Tačiau tai buvo nepaskutinis įvartis. 90-ąją min. įsiveržęs į uostamiesčio ekipos baudos aikštelę, kirto A.Rimkevičius. Prie M.Malinausko atmušto kamuolio pirmasis suskubo D.Stradalovas, kuriam nebuvo sunku taikliai spirti į tuščius vartus.
Į Prancūziją žaisti išvyksiantį Andrejų Paniukovą pakeitęs jaunasis Artūras Skuratovičius, nors ir neįmušė įvarčio, futbolo specialistams paliko gerą įspūdį.
Klaipėdiečių vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija pasidžiaugė, kad jo auklėtiniai įvertino varžovus ir nusiteikė kautis.
„Futbolininkai – šaunuoliai, jie tinkamai nusiteikė rungtynėms, – gyrė žaidėjus strategas. – Trenerių štabui reikėjo padirbėti – nuteikti vyrus, kad jie po pergalės prieš „Žalgirį“, tinkamai įvertintų ir „Stumbrą“. Už tai esu jiems dėkingas. Rezultatas neatspindi įvykių. Nebuvo taip lengva, kaip rodo rezultatas. Po to, kai įmušėme įvartį, tapo lengviau. Vėliau galėjome įmušti dar. Žaidėjus per pertrauką perspėjau, kad praėjusiose rungtynėse prieš „Stumbrą“ pirmavome 2:0, tačiau nesugebėjome laimėti. Gera pergalė prieš dar vienas atostogas. Esame gerai įsibėgėję ir šios pauzės čempionate mums nereikėjo.“

Rungtynių statistika
„Atlantas“ – „Stumbras“ 4:1 (3:0)
Įvarčiai:                              17 min. S.Rakauskas („Atlantas“)              1:0

                                            36 min. A.Bartkus („Atlantas“)                  2:0

                                            40 min. S.Rakauskas („Atlantas“)              3:0

                                            81 min. D.Norvilas („Atlantas“)                  4:0 (iš 11 m)

                                            90 min. D.Stradalovas („Stumbras“)          4:1

„Atlantas“
Mindaugas Malinauskas
Rolandas Baravykas
Markas Beneta (19 min. įspėtas)
Aleksejus Jepifanovas
Andrius Jokšas
Edgaras Žarskis
Andrius Bartkus
Dovydas Norvilas
Skirmantas Rakauskas (35 min. įspėtas, nuo 77 min. Robertas Vėževičius)
Maksimas Maksimovas (nuo 73 min. Aurimas Jurgelevičius)
Artūras Skuratovičius (nuo 69 min. Dominykas Galkevičius)

Skaityti 2643 kartai
Klaipedos Savivaldybe
Impuls Logo
4LIFE
UAB
Auto Logo
Klaipėdos universitetinė ligoninė
SKALBYKLA RASA
Litmontažas
Laluna
Atviraklaipeda.lt Vertical
TLSC
Technoarka